Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BZ WBK rezygnuje z programu Payback

Bank zdecydował również o wycofaniu kilkunastu różnych kart. Zmienia prowizje

Z informacji, jakie udało mi się uzyskać w biurze prasowym BZ WBK, wynika, że zmiany mają wejść w życie 1 sierpnia. Klienci zostaną o nich poinformowani już w tym tygodniu.

Najważniejsza z wprowadzanych zmian to rezygnacja banku z udziału w programie Payback. Tym samym ze sprzedaży wycofane zostaną karty debetowe MasterCard Payback Omni, MasterCard Payback Multi, MasterCard Payback oraz kredytowa MasterCard Payback. Bank deklaruje, że będzie pracować nad alternatywną ofertą programu lojalnościowego dla klientów. Natomiast klienci, którzy mają już karty wydane w ramach Payback, będą mogli nadal zbierać punkty w programie.

Przeczytajcie także: Wkrótce nowa strategia PKO BP

Rezygnacji banku z udziału w programie Payback należało się spodziewać. Po spadku przychodów banków z tytułu prowizji interchange wydawcy szukają oszczędności. Likwidacja różnego rodzaju programów zachęcających klientów do korzystania z kart to jeden z pomysłów na to, jak je znaleźć.

To nie znaczy, że programów lojalnościowych dla klientów korzystających z kart nie będzie. Na przykład niedawno wystartował Visa Oferty. To program rabatowy finansowany przez firmy akceptujące płatności kartami. Wkrótce podobny wprowadzić zamierza także MasterCard.

Przeczytajcie także: O kartę kredytową na smartfonie będzie jeszcze łatwiej

Ponadto BZ WBK porządkuje portfel pozostałych produktów kartowych i w związku z tym wycofa z oferty następujące plastiki: Visa Wydajesz & Zarabiasz, Visa Electron Aktywni 50+, Visa Electron <30, Visa na Obcasach, Visa Vento, Visa Terra, Visa Lume, MasterCard Supri (z zastrzeżeniem, że karta Visa Vento będzie nadal wydawana w ramach Ekstrakonto Profil Spokojny, natomiast karta VISA Lume w ramach Ekstrakonto Profil Aktywny i Ekstrakonto Profil Ambitny) oraz kredytowe MasterCard Gold i Visa Gold.

Z moich informacji wynika ponadto, że bank zamierza wprowadzić wiele zmian do tabeli opłat i prowizji. Na razie nie znam szczegółów. Zaktualizuję tekst, gdy tylko uda mi się je ustalić.

AKTUALIZACJA

W uzupełnieniu wczorajszej odpowiedzi do portalu Cashless.pl dotyczącej zmian w ofercie, chcemy dodać, że przekazana przez nas informacja była nieprecyzyjna. Bank Zachodni kończy współpracę z programem Payback w dotychczasowej formule. Współpraca naszych dwóch marek - BZ WBK i PAYBACK zmieni charakter. Będzie się opierała na premiowaniu punktami Payback sprzedaży określonych produktów, a nie – jak do tej pory – wszystkich transakcji. Nasi klienci, którzy już mają karty Payback będą zbierać punkty za transakcje kartą płatniczą jak i u partnerów.

Zespół Kart Płatniczych, Bank Zachodni WBK

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies