Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny fintech uruchamia biuro w Krakowie. Specjalistów poszukuje brytyjski Zilch

Startup z Wielkiej Brytanii rozwija usługi moneybacku oraz płatności odroczonych

Brytyjski fintech Zilch poinformował o otwarciu swojej placówki w Krakowie. Ma to być centrum technologiczne, które umożliwi ekspansję firmy z segmentu BNPL. Zespół działający w stolicy Małopolski będzie ściśle współpracował z londyńską centralą podmiotu (firma posiada jeszcze oddział w Miami). Firma nie ujawniła, jakie środki zamierza zainwestować w Krakowie.

Przeczytajcie także: Raiffeisen Digital Bank poszerza aplikację o funkcję oceniania

Zilch powstał pod koniec ubiegłej dekady i w ciągu kilku lat miał pozyskać ponad 3 mln klientów. Startup oferuje dwie podstawowe usługi: pierwszą jest moneyback, czyli zwrot części wydatków za transakcje przeprowadzone przy użyciu aplikacji fintechu. Sięga on 5 proc. Drugie rozwiązanie to odraczanie płatności – można ją podzielić na cztery części i rozłożyć spłatę na kilka tygodni, bez dodatkowych kosztów.

Przeczytajcie także: Plan Ultra od Revoluta już dostępny

Brytyjski fintech nie jest pierwszym, który tworzy centrum technologiczne w Krakowie. Kilka lat temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że na taki ruch zdecydował się austriacki fintech Bitpanda (wówczas mowa była o zatrudnieniu ok. 300 pracowników, głównie programistów i inżynierów IT). Niedawno okazało się też, że BNP Paribas Corporate and Institutional Banking (CIB) postanowiło otworzyć w Warszawie centrum IT, w którym zatrudni ok. 250 osób, ale rozwinie je o drugie biuro – właśnie w stolicy Małopolski.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies