Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revenue Based Financing. Zobaczcie, czym jest taki sposób pozyskiwania kapitału dla firm

W ostatnim czasie RBF zyskuje na popularności także wśród polskich małych i średnich przedsiębiorstw

Revenue Based Financing (RBF) to sposób pozyskiwania środków dla przedsiębiorstwa, atrakcyjny szczególnie dla małych i średnich podmiotów. W ostatnim czasie znacząco zyskał na popularności również wśród polskich firm.

Czym jest Revenue Based Financing?

Pożyczka oparta na obrotach, polega na tym, że pożyczkodawca udziela pożyczki, której wysokość uzależniona jest od przychodów przedsiębiorstwa. Oznacza to tyle, że im większe przychody firma generuje, tym większe finansowanie może pozyskać.

Jest to idealne wyjście dla przedsiębiorców, którzy potrzebują finansowania, ale nie mają czasu na długie procedury i przechodzenie bankowych formalności. Revenue Based Financing jest elastyczniejsze i mniej ryzykowne niż tradycyjne formy finansowania. Co ważne, daje mniejszym i krócej działającym przedsiębiorstwom szansę na pozyskanie środków na rozwój albo bieżące wydatki, gdyż często jego pozyskanie nie wymaga posiadania długiej historii kredytowej.

Ogromną przewagą RBF jest też czas, w który możemy pozyskać środki. Mniejsza ilość formalności i prosty, często zautomatyzowany proces sprawia, że przedsiębiorcy mogą bardzo szybko zdobyć niezbędne do rozwoju fundusze.

Revenue Based Financing popularne jest na różnych rynkach, szczególnie amerykańskim, francuskim i niemieckim, jednak produkty RBF dostępne są już na całym świecie.

Polska firma WeSub, która na co dzień zajmuje się tworzeniem autorskich narzędzi, umożliwiających dodanie subskrypcji jako metody płatności w sklepach rodzimych przedsiębiorców, stworzyła produkt finansowy oparty na założeniach Revenue Based Financing. Uzupełnia on bogatą ofertę subskrypcyjną, która ma na celu wspomagać przedsiębiorców w łatwym i tanim pozyskiwaniu niezbędnych do prowadzenia firmy urządzeń, mebli oraz usług.

Pożyczka oparta na obrotach dostępna jest dla akceptantów Planet Pay, który jest partnerem stworzonego produktu. Stanowi ona szybką i bezproblemową formę pozyskania finansowania, która pozbawiona jest zbędnych formalności i długiego oczekiwania na decyzję.

Planet Pay jest licencjonowanym agentem rozliczeniowym posiadającym sieć ponad 100 tys. terminali płatniczych, dostarczającym usługi płatnicze w zakresie terminali POS i bramek płatniczych online dla najpopularniejszych metod płatności, takich jak karty płatnicze, Blik, Google Pay i Apple Pay.

Finansowanie opiera się na zgromadzonych danych o przychodach i kierowane jest bezpośrednio do przedsiębiorstw, które już aktywnie korzystają z usług Planet Pay. Proces pozyskania dodatkowych środków przeprowadzany jest w całości online, bez konieczności przedstawiania żadnych dodatkowych dokumentów.

Oferta przygotowana przez WeSub dla akceptantów Planet Pay, pozwala na dowolne wykorzystanie środków, mogą więc zostać przeznaczone na każdy wybrany cel.

Warto podkreślić, że pożyczka WeSub nie zawiera żadnych ukrytych kosztów, a kwota do spłaty pozostaje niezmienna przez cały okres. Pożyczkobiorca nie musi się również martwić gromadzeniem środków na spłatę ani pilnować terminów – comiesięczna rata odliczania jest od obrotów z terminala.

Wysokość pożyczki, jaką WeSub może zaoferować Akceptantowi jest oczywiście zależna od przychodów, ale również aktualnych potrzeb. Dlatego oferowane przez nas kwoty zaczynają od 2 000 do 30 000 zł. Spłata uzyskanej pożyczki rozłożona jest zawsze na 12 stałych rat.

Przedsiębiorcy, którzy potrzebują sfinansować nagłe, często nieplanowane wydatki bardzo docenią czas uzyskania pożyczki, gdyż po zaakceptowaniu oferty, środki wypłacane są w ciągu dwóch dni roboczych.

Planet Pay przy pomocy WeSub oferuje więc innowacyjny produkt, który pomaga ich klientom rozwijać swój biznes, akurat wtedy i tak jak tego potrzebują.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: PLANET PAY

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies