Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Twisto będzie mieć nowego właściciela. W fintech od płatności odroczonych zainwestuje prawdopodobnie turecki Param

Wcześniej dotychczasowy inwestor, a więc australijski Zip, zdecydował o sprzedaży swoich europejskich aktywów, w tym Twisto

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez serwis cashless.pl wynika, że czeski fintech Twisto, specjalizujący się w płatnościach odroczonych i od kilku lat obecny także na polskim rynku, znalazł nowego inwestora. Nasze źródła twierdzą, że miałaby nim zostać turecka spółka Param. To fintech oferujący aplikację mobilną do zarządzania finansami osobistymi wraz z kartą płatniczą Mastercard, a także rozwiązania płatnicze dla małych i średnich firm.

Przeczytajcie także: Zip chce sprzedać Twisto

Biuro Twisto w Polsce nie potwierdziło informacji serwisu cashless.pl podkreślając jednocześnie, że formalnie właścicielem fintechu pozostaje australijski Zip. Wysłaliśmy też pytania o inwestycję w Twisto do Param. Gdy otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy ten bądź napiszemy nowy tekst.

Jak wspomniałem, Twisto to fintech specjalizujący się w płatnościach odroczonych. Dzięki tego rodzaju usłudze można zamówić produkt, najczęściej w sklepie internetowym, i zapłacić za niego po pewnym czasie, zwykle po 30 dniach i zazwyczaj bez konieczności ponoszenia z tego tytułu żadnych kosztów. Z tym, że właściciel sklepu internetowego płatność otrzymuje od razu i natychmiast może przystąpić do realizacji zamówienia.

Przeczytajcie także: Nowe usługi pojawią się w aplikacji IKO

Twisto działa na polskim rynku od kilku lat. W przeszłości fintech ten wśród inwestorów miał m.in. bank ING. Jednak w 2021 r. czeska spółka przeszła w ręce Zip, australijskiego potentata rynku BNPL (z ang. buy now, pay later czyli płatności odroczone). Ten jednak w wyniku zbiegu różnych okoliczności zdecydował się pozbyć się swoich europejskich aktywów, w tym Twisto, o czym poinformował w lutym bieżącego roku. Więcej o tym w tekście Niepewna przyszłość Twisto. Australijski właściciel fintechu chce się pozbyć większości swoich zagranicznych aktywów. Z informacji uzyskanych przez cashless.pl wynika, że już wtedy Zip prowadził rozmowy z tureckim inwestorem na temat sprzedaży Twisto.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies