Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W aplikacji polskiego fintechu Quicko pojawił się licznik śladu węglowego wydatków realizowanych kartą

Usługa została przygotowana przy współpracy z firmami Verestro, Mastercard i Doconomy

W aplikacji Quicko Wallet udostępniono licznik śladu węglowego. Funkcję znajdziecie po wejściu w historię transakcji kartami oraz wybraniu szczegółów płatności. Autorzy rozwiązania przypominają, że licznik działa wyłącznie w przypadku transakcji realizowanych kartami płatniczymi i nie obejmuje przelewów czy przekazów.

Przeczytajcie także: Polski fintech Quicko wprowadził aplikację mobilną

Nowa usługa Quicko została wdrożona przy współpracy z innym polskim fintechem – Verestro. Wykorzystana technologia pochodzi od szwedzkiego startupu Doconomy, kooperującego z Mastercardem. Warto przypomnieć, że już kilka lat temu o nawiązaniu współpracy z Doconomy informował BNP Paribas. Do tej pory jednak licznik śladu węglowego w aplikacji GOmobile nie jest dostępny. Podobnie jak w aplikacji Santandera, który wprowadzenie takiego licznika zapowiedział w ubiegłym roku.

Licznik udostępniony w Quicko Wallet pozwala na wgląd w dane o emisjach dwutlenku węgla generowanych w związku z zakupami w różnych kategoriach wydatków. Dodatkowo wzbogacony jest o przeliczniki (takie jak liczba drzew potrzebnych do pochłonięcia tej samej ilości CO2), a także wskazówki dotyczące życia w sposób bardziej przyjazny środowisku naturalnemu.

Przeczytajcie także: Verestro zamyka aplikację uPaid Wallet

Celem udostępnienia tych informacji jest edukowanie klientów o wpływie ich decyzji zakupowych na zmiany klimatyczne. – Chcemy pomóc w świadomym ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych. Dlatego wspólnie z Mastercard i Quicko podjęliśmy decyzję o udostępnieniu kalkulatora śladu węglowego na naszej platformie. To nowy produkt, z którego mogą już skorzystać wszyscy nasi klienci – mówi Krzysztof Drzyzga, prezes spółki Verestro.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies