Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W aplikacji polskiego fintechu Quicko pojawił się licznik śladu węglowego wydatków realizowanych kartą

Usługa została przygotowana przy współpracy z firmami Verestro, Mastercard i Doconomy

W aplikacji Quicko Wallet udostępniono licznik śladu węglowego. Funkcję znajdziecie po wejściu w historię transakcji kartami oraz wybraniu szczegółów płatności. Autorzy rozwiązania przypominają, że licznik działa wyłącznie w przypadku transakcji realizowanych kartami płatniczymi i nie obejmuje przelewów czy przekazów.

Przeczytajcie także: Polski fintech Quicko wprowadził aplikację mobilną

Nowa usługa Quicko została wdrożona przy współpracy z innym polskim fintechem – Verestro. Wykorzystana technologia pochodzi od szwedzkiego startupu Doconomy, kooperującego z Mastercardem. Warto przypomnieć, że już kilka lat temu o nawiązaniu współpracy z Doconomy informował BNP Paribas. Do tej pory jednak licznik śladu węglowego w aplikacji GOmobile nie jest dostępny. Podobnie jak w aplikacji Santandera, który wprowadzenie takiego licznika zapowiedział w ubiegłym roku.

Licznik udostępniony w Quicko Wallet pozwala na wgląd w dane o emisjach dwutlenku węgla generowanych w związku z zakupami w różnych kategoriach wydatków. Dodatkowo wzbogacony jest o przeliczniki (takie jak liczba drzew potrzebnych do pochłonięcia tej samej ilości CO2), a także wskazówki dotyczące życia w sposób bardziej przyjazny środowisku naturalnemu.

Przeczytajcie także: Verestro zamyka aplikację uPaid Wallet

Celem udostępnienia tych informacji jest edukowanie klientów o wpływie ich decyzji zakupowych na zmiany klimatyczne. – Chcemy pomóc w świadomym ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych. Dlatego wspólnie z Mastercard i Quicko podjęliśmy decyzję o udostępnieniu kalkulatora śladu węglowego na naszej platformie. To nowy produkt, z którego mogą już skorzystać wszyscy nasi klienci – mówi Krzysztof Drzyzga, prezes spółki Verestro.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies