Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej płatności mobilnych w Santanderze. Klienci mogą korzystać ze SwatchPay oraz Xiaomi Pay

Wcześniej do dyspozycji klientów były cyfrowe portfele Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay

Santander poinformował, że jego klienci mają już dostęp do płatności Xiaomi Pay oraz SwatchPay. Z rozwiązania mogą korzystać klienci indywidualni oraz firmowi, posiadacze kart debetowych i kredytowych Visy oraz Mastercarda.

Przeczytajcie także: Wirtualna kasa fiskalna Aclas z homologacją GUM-u

Bank wyjaśnia w swoim komunikacie, że użytkownicy Xiaomi Pay po wprowadzeniu hasła zabezpieczającego mogą płacić zegarkiem czy opaską przez 24 godziny lub do chwili zdjęcia urządzenia z nadgarstka (wówczas, by zapłacić zbliżeniowo, trzeba ponownie wpisać hasło). W przypadku SwatchPay karta jest kodowana na pasywnym czytniku NFC w urządzeniu. W efekcie nie trzeba odblokowywać urządzenia, jest ono stale gotowe do płacenia. Transakcje powyżej 100 zł trzeba potwierdzić kodem PIN.

Klienci Santandera dodali do cyfrowych portfeli ponad 2,3 mln kart. Do tej pory do ich dyspozycji były usługi Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay. Aby móc korzystać z narzędzi tego typu, potrzebne są urządzenie ubieralne (np. zegarek) oraz telefon z zainstalowaną aplikacją mobilną. Szczegółowe informacje dotyczące usługi znaleźć można na stronie banku. Ten ostatni zapewnia, że transakcje z wykorzystaniem cyfrowych portfeli są bezpieczne – dane karty nie będą udostępniane sprzedawcy, ponieważ podlegają tokenizacji.

Przeczytajcie także: Nowe podmioty na liście ostrzeżeń KNF

Jednocześnie warto przypomnieć, że na polskim rynku pojawiła się opaska Xiaomi Smart Band 7 NFC, która może być używana do płatności zbliżeniowych. Z tego tekstu dowiecie się, które banki i fintechy umożliwiają swoim klientom płatności tym urządzeniem.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies