Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W Polsce działa już "Uber dla sklepów spożywczych". Na platformie Tasku znaleźć można oferty prostych prac

Projekt realizuje firma Traxlo z siedzibą w Wilnie i biurem w Warszawie

W Polsce pojawiła się platforma Tasku, którą można określić mianem Ubera dla sektora handlu: pozwala dorabiać w lokalnych sklepach spożywczych, także tych sieciowych. Za rozwiązanie odpowiada startup Traxlo, który niedawno pozyskał od inwestorów 1,1 mln euro. Środki te mają być przeznaczone przede wszystkim na rozwój projektu nad Wisłą.

Przeczytajcie także: Pekao i Tpay rozwijają ofertę internetowych płatności ratalnych

Jak działa Tasku? Zainteresowana narzędziem osoba musi w pierwszej kolejności wypełnić krótką ankietę, w której podaje imię i nazwisko, dane kontaktowe, miejsce zamieszkania, informuje, czy ma doświadczenie w pracy w handlu lub magazynie, i określa, ile czasu w tygodniu może przeznaczyć na wykonywanie dodatkowych zadań. Lista tych ostatnich będzie dostępna po aktywacji konta. Użytkownik może je sortować według lokalizacji, stawki czy czasu trwania.

Jeśli użytkownik platformy znajdzie ofertę, która go interesuje, może ją zarezerwować. To może być sprawdzanie daty ważności produktów, kontrolowanie zapasów w magazynie albo wykładanie towaru na półki. Do każdego zadania dołączona jest instrukcja. Osoba zainteresowana pracą otrzyma informację o przedziale czasowym, w którym należy ją wykonać, a po wejściu do sklepu należy wcisnąć przycisk "Rozpocznij" w aplikacji i postępować zgodnie z podanymi wskazówkami. Wynagrodzenie trafia do pracownika w cyklu tygodniowym.

Przeczytajcie także: Allegro Pay Business wkrótce również dla użytkowników kont zwykłych

Startup Traxlo powstał w Szwecji, ale siedzibę ma na Litwie (biura znajdują się w Wilnie i Warszawie). Wśród jego inwestorów wymienić można Iron Wolf Capital, Antler, Red Pill VC, a od niedawna także gdański fundusz Black Pearls VC. Aplikacja jest obecnie dostępna w języku angielskim, litewskim i polskim, planowane jest dodanie języka ukraińskiego. Na razie platforma obejmuje swym zasięgiem ok. 300 lokalizacji w 10 miastach – do końca roku liczby te mają się zwiększyć ponad dwukrotnie.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies