Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP nie kupi Banku Pocztowego. Przynajmniej na razie

Z nieoficjalnych informacji wynika, ze PKO BP ostatecznie zarzucił plany przejęcia kontrolnego pakietu akcji Banku Pocztowego

Jak donoszą nieoficjalne źródła, PKO BP odstąpił od planów przejęcia kontrolnego pakietu akcji Banku Pocztowego. Informację tę potwierdzać może odpowiedź biura prasowego Poczty Polskiej na pytanie zadane przez cashless.pl. – Decyzja w sprawie sprzedaży akcji Banku Pocztowego nie została podjęta. Nie komentujemy pojawiających się w przestrzeni medialnej informacji na ten temat – podały służby prasowe spółki.

Przeczytajcie także: PKO BP bada możliwość przejęcia Banku Pocztowego

– Bank nie komentuje planów akwizycyjnych – to zaś odpowiedź biura prasowego PKO BP na pytanie o to, na jakim etapie jest analiza możliwości przejęcia Banku Pocztowego. Przypomnę jednak, że wcześniej, czyli jesienią ub. roku, PKO BP informował o rozpoczęciu takiej analizy, dementując jednocześnie medialne doniesienia o rezygnacji z przejęcia. Chodziło prawdopodobnie o publikację Pulsu Biznesu, który napisał, że największy bank na polskim rynku po przeprowadzeniu badania Pocztowego zrezygnował z przejęcia nad nim kontroli.

Wygląda więc na to, że przynajmniej na razie temat przejęcia Pocztowego przez PKO BP jest zamknięty. Choć, jak wynika z informacji przekazanych przez biuro prasowe tego pierwszego, w przyszłości może jeszcze zostać otwarty. – Prowadzone w Banku Pocztowym badanie due diligence, o którym bank informował raportem bieżącym nr 11/2022 z 7 września 2022 r., nie zostało oficjalnie zakończone, a bank nie posiada informacji o decyzji akcjonariuszy w zakresie potencjalnej transakcji – mówi rzecznik prasowy Pocztowego, Bartosz Trzciński.

Przeczytajcie także: neoBank zostanie wchłonięty przez Bank Nowy

Warto przypomnieć, że w przeszłości temat przejęcia Pocztowego przez PKO BP stawał na agendzie kilka razy, ale za każdym razem kończył się w zasadzie niczym. Obecnie motywacja Poczty Polskiej, która ma ok. 75 proc. akcji banku, do ich sprzedaży może być mniejsza, bo wysokie stopy procentowe sprzyjają dobrym wynikom finansowymi Pocztowego. W ub. roku odnotował on rekordowy dochód, osiągając ponad 100 mln zł zysku.

Ministerstwo Aktywów Państwowych nie odpowiedziało na pytania cashless.pl o przyszłość Banku Pocztowego.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies