Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Finał jednej z pierwszych, przymusowych restrukturyzacji. Poznański neoBank łączy się z Bankiem Nowym

W wyniku tego połączenia produkty i usługi klientów neoBanku zostaną przeniesione do Banku Nowego

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, poznański neoBank prawdopodobnie wkrótce zniknie z rynku. Tak przynajmniej wynika z pisma, jakie trafiło do jego klientów, a które ma związek z planowanym połączeniem z Bankiem Nowym.

Przeczytajcie także: NeoBank kupił dawny PBS z Sanoka

– W celu dalszego rozwoju neoBank i Bank Nowy planują połączenie poprzez przeniesienie neoBanku do Banku Nowego, czego konsekwencją będzie zakończenie działalności bankowej prowadzonej przez neoBank. Połączenie nastąpić ma najpóźniej do czerwca 2024 roku. O dokładanej dacie połączenia zostaniecie Państwo poinformowani ze stosowanym wyprzedzeniem – czytam w piśmie skierowanym przez neoBank do jego klientów.

Przypomnę, że neoBank, to jeden z większych banków spółdzielczych, który zdecydował się przejąć kontrolę nad Bankiem Nowym. Ten z kolei powstał w wyniku tzw. przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku, przeprowadzonej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny na początku 2020 r. Po przejęciu Banku Nowego przez neoBank jesienią 2021 r. obie instytucje działały oddzielnie.

Przeczytajcie także: PBS przymusowo zrestrukturyzowany

Jak wynika z informacji przekazanych klientom połączenie obu instytucji obejmie także przeniesienie do Banku Nowego wszystkich produktów i usług oferowanych obecnie przez neoBank. Podmiot przejmujący będzie świadczyć usługi na dokładnie tych samych zasadach i warunkach jak dotychczas bank przejmowany. Dotyczyć to ma w szczególności tabeli opłat i prowizji.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies