Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PragmaGO partnerem PeP. Podmioty zaoferują pożyczki firmom akceptującym płatności bezgotówkowe

Na razie rozwiązanie ma być dostępne na polskim rynku, ale z czasem powinno się pojawić także w innych krajach

Fintech PragmaGO nawiązał współpracę z Polskimi ePłatnościami (PeP), operatorem terminali płatniczych. Sprzedawcy używający tych ostatnich będą mogli skorzystać z pożyczek oferowanych przez katowicką spółkę. O partnerstwie informuje serwis pb.pl.

Przeczytajcie także: Revolut pomoże rozliczyć podatki od krytpowalut

Przeszło dwa miesiące temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że PragmaGO planuje wprowadzić do sektora handlu stacjonarnego usługę znaną z branży e-commerce, a oferowaną m.in. sprzedawcom na Allegro. Już wtedy wiadomo było, że firma podpisała w tej sprawie porozumienie z operatorem terminali płatniczych, ale nie ujawniono jeszcze jego nazwy. Teraz sprawa się wyjaśniła.

Rozwiązanie polega na udzielaniu pożyczek firmom akceptującym płatności bezgotówkowe na terminalach płatniczych. PeP zintegrował z systemem PragmaGO swoją Strefę Klienta i oferuje w niej produkt Moja pożyczka. Aby z niego skorzystać, trzeba współpracować z operatorem terminali przez minimum 6 miesięcy. Jeśli firma zostanie zweryfikowana pozytywnie (do dyspozycji pożyczkodawcy są informacje z terminala, w tym wysokość obrotów, liczba transakcji czy ich sezonowość), środki trafią na jej konto bankowe.

Przeczytajcie także: Nowości w aplikacji Millennium

Maksymalna wysokość pożyczki jest uzależniona od obrotów na terminalu. Spłata odbywa się automatycznie w cyklu dziennym (pomniejszana jest wartość środków zgromadzonych za pośrednictwem terminala). Ścieżka spłaty będzie dostosowana do bieżącej wartości obrotów, przewidziano możliwość wcześniejszej spłaty. Kosztem usługi jest prowizja operacyjna.

W pierwszej fazie projektu dostęp do usługi ma uzyskać 50 tys. firm. Jednocześnie partnerzy chcą rozszerzać paletę produktów dla podmiotów korzystających z terminali. Co ciekawe, partnerzy planują wyjść z tą ofertą na rynek międzynarodowy. W tym miejscu warto przypomnieć, że od 2020 roku PeP jest częścią Grupy Nets. Wartość tej transakcji wyniosła ponad 400 mln euro.

Źródło: pb.pl

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies