Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nets może przejąć Polskie ePłatności. To efekt dzisiejszych decyzji KNF

KNF zezwoliła dziś na przejęcie dwóch należących do PeP instytucji płatniczych, a więc BillBird z Krakowa i PayLane z Gdańska

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat na temat podjętych dziś decyzji. Wśród nich były zezwolenia na przejęcie, a konkretnie, jak to nadzór określa w swojej nomenklaturze, brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu, w sprawie planowanego przejęcia dwóch spółek z grupy Polskich ePłatności. Chodzi o krakowski BillBird i gdański PayLane (obie mają licencję instytucji płatniczej). Przejmującym jest podmiot o nazwie H&F Corporate Investors VIII z siedzibą na Kajmanach, który jest jednym z głównych udziałowców duńskiej grupy Nets.

Przeczytajcie także: Grupa Nets przejmuje Polskie ePłatności

Grupa Nets ogłosiła plan przejęcia Polskich ePłatności w marcu tego roku, potwierdzając wcześniejsze nieoficjalne informacje cashless.pl w tej sprawie. Wygląda więc na to, że teraz nie ma już przeszkód, aby transakcja mogła dojść do skutku. Sama spółka PeP nie ma bowiem licencji KIP i zgoda KNF na jej przejęcie nie jest wymagana. Jak powiedziano mi przed chwilą w centrali PeP, wcześniej zezwolenie na transakcję wydał już urząd antymonopolowy.

Przeczytajcie także: Szykuje się największa transakcja w polskich płatnościach

Nets to dziś jeden z głównych rozgrywających na polskim rynku usług płatniczych. Przypomnę, że pierwszą inwestycją grupy nad Wisłą było przejęcie od MCI spółek eCard i Dotpay. Później Duńczycy zainwestowali w operatora serwisu Przelewy24, który jest jednym z największych w Polsce operatorów płatności internetowych. O kontrolę nad grupą PeP Nets walczył z firmą Worldline. Na podstawie wartości transakcji wyceniono wówczas grupę PeP na 1,5 mld zł.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies