Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w biznesie Nets w Polsce. Marka Przelewy24 coraz ważniejsza w grupie

Pozostałe marki grupy Nets w Polsce, a więc Dotpay i eCard, na razie zostają na rynku

Z nadesłanej przed chwilą do redakcji cashless.pl informacji prasowej wynika, że duńska firma Nets zamierza prowadzić dalszą integrację swoich interesów w Polsce. Przypomnę, że firma zainwestowała w operatora systemu Przelewy24 a także w spółki Dotpay i eCard. Firmy te tworzą grupę P24 DotCard. Od niedawna jej prezesem jest Piotr Kurczewski, który zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Budzika. Więcej na ten temat w tekście Zmiana we władzach Dotpay. Nowym prezesem został Piotr Kurczewski.

Przeczytajcie także: Mastercard przejmuje część firmy Nets

Nie do końca rozumiem, na czym polegać ma kolejny etap integracji wszystkich trzech marek. Mają one bowiem pozostać na rynku, tak jak informowano już latem ubiegłego roku. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o tym w tekście P24 DotCard. Tak nazywać się będzie podmiot powstały po połączeniu Przelewy24, Dotpay i eCard. Być może dzisiejszy komunikat jest zapowiedzią późniejszego rebrandingu, a więc zastąpienia marek Dotpay i eCard najsilniejszą marką Przelewy24.

Przeczytajcie także: Powstanie grupa P24 DotCard

Tymczasem jak wynika z nieoficjalnych informacji cashless.pl, firma Nets zainteresowana jest dalszą konsolidacją polskiej branży płatniczej. Kolejnym jej elementem może być przejęcie spółki Polskie ePłatności (trzeci co do wielkości operator terminali płatniczych w Polsce). Nets ma znajdować się na krótkiej liście inwestorów zainteresowanych akwizycją PeP. Drugim ma być także obecna już na polskim rynku firma Worldline.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies