Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mastercard przejmuje część firmy Nets, która w Polsce znana jest z inwestycji w DotCard i Przelewy24

Organizacja spodziewa się finalizacji transakcji w połowie przyszłego roku

Mastercard poinformował we wczorajszym komunikacie prasowym o przejęciu części biznesu duńskiej grupy Nets. Chodzi o dział usług świadczonych np. bankom. To między innymi przelewy międzynarodowe realizowane w czasie rzeczywistym czy aplikacje do płatności za rachunki. Transakcja ma zostać sfinalizowana w połowie przyszłego roku po uzyskaniu zgód regulatorów. Jej wartość to ok. 3,2 mld dolarów.

Przeczytajcie także: Tak wygląda logo Vocalink po przejęciu przez Mastercarda

Nets to firma znana także na polskim rynku płatności. W ubiegłym roku przejęła od jednego z funduszy z grupy MCI spółki eCard i Dotpay. Na początku zaś bieżącego roku ogłosiła swoją inwestycję w operatora systemu Przelewy24. Kilka dni temu Nets poinformował, że uzyskał wszystkie wymagane zgody na przejęcie Przelewy24. Swój biznes w Polsce zorganizuje w grupie, która będzie nosić nazwę P24 DotCard. Więcej na ten temat tutaj. Przejęcie ogłoszone wczoraj przez Mastercarda nie dotyczy części biznesu Nets w Polsce.

Przeczytajcie także: Visa przejmuje Earthport

Natomiast przejęcie przez Mastercarda części Nets to kolejny przykład inwestycji tej organizacji płatniczej w spółki działające w obszarze płatności na całym świecie. Przypomnę, że Mastercard jest właścicielem m.in. firmy Vocalink (brytyjskiego odpowiednika KIR-u) a np. w Polsce ogłosił wejście kapitałowe do spółki zarządzającej Blikiem. Podobną strategię realizuje konkurencyjna Visa, która jest udziałowcem takich fintechów jak np. szwedzka Klarna czy brytyjski Earthport.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies