Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut pomoże rozliczyć podatki od krytpowalut. Ale nie za darmo

W aplikacji fintechu pojawia się odnośnik umożliwiający wygenerowanie raportu na platformie Koinly

Revolut do tej pory konsekwentnie utrzymywał, że jego klienci inwestujący w kryptowaluty czy akcje powinni sami dopełnić formalności podatkowych, a jego aplikacja nie jest od tego. Wygląda jednak na to, że fintech zmienił zdanie, bo właśnie ogłosił rozpoczęcie współpracy z Koinly. Klienci Revoluta spekulujący na rynku cyfrowych walut mogą teraz wygenerować raport podatkowy, korzystając z linku w aplikacji i rejestrując się na platformie Koinly. Nowa funkcja dostępna jest w sekcji Krypto.

Przeczytajcie także: E-winiety są już dostępne w Autopay

Po dotknięciu odnośnika do platformy Koinly, należy się zarejestrować i zsynchronizować z systemem transakcje przeprowadzone w aplikacji Revoluta. Potem pozostaje tylko przejrzenie operacji i zaakceptowanie ceny za stworzenie raportu. Po opłaceniu i wygenerowaniu dokumentu można z niego skorzystać przy wypełnianiu zeznania podatkowego.

Revolut zastrzega, że koszt skorzystania z zewnętrznej usługi może być różny, bo jest związany np. z liczbą transakcji, które zrealizowaliście na innych platformach, a które chcielibyście dodać do zestawienia.

Przeczytajcie także: Uwaga na oszustwo na open banking

Obiecuje nawet 60 proc. rabatu w stosunku do standardowej ceny obowiązującej na platformie Koinly. Małymi literkami fintech dodaje jednak w informacji prasowej, że rabat 60 proc. dotyczy tylko pierwszego zakupionego raportu obejmującego mniej niż 250 transakcji, pobranych z konta Revolut. We wszystkich pozostałych przypadkach zastosowany zostanie rabat w wysokości 20 proc.

Koinly zaś podkreśla, że zostało wyłącznym partnerem podatkowym aplikacji Revolut, a dzięki jego platformie klienci fintechu mogą znacznie łatwiej obliczać podatki związane z zakupem i sprzedażą kryptowalut. Z cennika na stronie Koinly wynika, że ich usługa kosztuje od 49 do 179 dolarów. Warto też podkreślić, że w rozliczaniu podatków z kryptowalut specjalizuje się także polski fintech Cryptiony, o którym więcej można przeczytać w tekście Platforma Cryptiony wkracza na międzynarodowy rynek. Polski fintech pozyskał na ten cel ponad 500 tys. euro.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies