Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uwaga na oszustwo na open banking. Ostrzeżenie Kontomatika

Firma pisze, że zidentyfikowano próby phishingu przy wykorzystaniu stron internetowych podszywających się pod witrynę Kontomatika

W ostrzeżeniu kierowanym do klientów Kontomatik pisze, że poinformowano go o próbach phishingu polegającego na stosowaniu przez oszustów stron internetowych przypominających oficjalną witrynę tej firmy. – Są to strony imitujące nasz serwis i mające podobną nazwę, jednak niebędące naszymi domenami. Nakłania się na nich do podania danych bankowych oraz opłacenia różnego rodzaju usług – czytam w komunikacie polskiego fintechu.

Przeczytajcie także: Kontomatik wzmacnia swój zespół

Przypomnę, że Kontomatik oferuje usługi dla firm pożyczkowych, handlowych i innych podmiotów, które z ich pomocą proszą o dane finansowe klientów do oceny np. kondycji finansowej. Kontomatik oferuje swoje narzędzie jako podmiot autoryzowany przez Komisję Nadzoru Finansowego w ramach tzw. otwartej bankowości. Zgodnie z tą ideą wprowadzoną przez unijną dyrektywę PSD II banki są zobowiązane na żądanie klienta do udostępnienia informacji o rachunku tzw. podmiotom trzecim, takim jak właśnie Kontomatik.

Przeczytajcie także: PZU przyznaje, że został zaatakowany przez hakerów

Przedstawiciele Kontomatika podkreślają, że jego pracownicy nigdy nie dzwonią do użytkowników i nie proszą o uiszczenie jakiejkowiek opłaty. – Apelujemy o zachowanie ostrożności, zwłaszcza gdy ktoś nie informuje dokładnie, czym jest Kontomatik i w jakim celu ma zamiar skorzystać z naszego narzędzia. Należy zawsze pamiętać, aby nigdy nie korzystać z linków bądź jakichkolwiek załączników do wiadomości, które budzić mogą jakiekolwiek wątpliwości – pisze Kontomatik w ostrzeżeniu do klientów.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies