Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość od mBanku. Użytkownicy Apple Pay i Google Pay mogą wpłacać gotówkę we wpłatomatach Planet Cash

mBank jest pierwszym bankiem komercyjnym na polskim rynku, który na szerszą skalę umożliwił wpłaty zbliżeniowe przy wykorzystaniu portfeli cyfrowych

Od kilku tygodni klienci mBanku mogą korzystać z nowej funkcji, czyli wpłat gotówki we wpłatomatach Planet Cash przy pomocy technologii zbliżeniowej i cyfrowych portfeli oferowanych przez bank. Są wśród nich przede wszystkim Apple Pay i Google Pay, ale także Garmin Pay, Fitbit Pay, Xiaomi Pay i Swatch Pay. Usługa jest dostępna w ponad 2 tys. maszyn Planet Cash i dla klientów mBanku jest bezpłatna.

Przeczytajcie także: Oto największe sieci bankomatów w Polsce

Aby skorzystać z nowej możliwości, należy dodać wybraną, plastikową kartę mBanku do jednego z cyfrowych portfeli, a następnie przyłożyć telefon lub zegarek do czytnika we wpłatomacie Planet Cash i przeprowadzić transakcję wpłaty. Funkcja jest dostępna także dla użytkowników wirtualnych kart wydawanych przez mBank, a więc tych bez plastiku.

Przeczytajcie także: Planet Cash dla klientów Millennium

mBank jest prawdopodobnie pierwszym bankiem komercyjnym na polskim rynku, który udostępnił na szerszą skalę zbliżeniowe wpłaty gotówki przy pomocy portfeli cyfrowych. Kilka instytucji oferuje już deponowanie gotówki przy wykorzystaniu technologii bezstykowej, ale wymusza skorzystanie z karty zbliżeniowej. Wdrożenie zbliżeniowych wpłat smartfonami ogłaszał też swego czasu Santander. Usługa ta miała być ograniczona tylko do sieci własnej banku. Jednak jak podaje biuro prasowe Santandera obecnie funkcja nie jest już dostępna.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies