Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Największe sieci bankomatów w Polsce. Najświeższe dane na koniec 2022 r.

Tradycyjnie już rankingowi największych operatorów bankomatów w Polsce przewodzą Euronet, ITCARD i PKO BP

Z danych zebranych przez cashless.pl wynika, że na koniec ubiegłego roku na polskim rynku działały 20624 bankomaty. To o niecałe 80 sztuk urządzeń więcej niż na koniec września, ale o ponad 90 mniej niż w grudniu 2021 r. Jednak większość operatorów bankomatów odnotowała spadek liczby zarządzanych urządzeń a wzrost rynku jest zasługą znacznego zwiększenia sieci przez jedną z firm. Ale po kolei.

Przeczytajcie także: ITCARD zapowiada premierę kilku nowych usług płatniczych

Najwięcej bankomatów działa z logo Euronetu – w grudniu 2022 r. było ich 6974, a więc o 29 mniej niż we wrześniu. Na drugim miejscu znajduje się zaś sieć ITCARD, w tym bankomaty pod marką Planet Cash. Na koniec ubiegłego roku było ich 4358, aż o 195 więcej niż kwartał wcześniej. I to właśnie dzięki tej sieci cały rynek odnotował wzrost. Przyrostem liczby bankomatów może się pochwalić także znajdująca się na trzeciej pozycji – sieć PKO BP, licząca 2998 urządzeń – o 27 więcej niż we wrześniu 2022 r.

Niewielkim przyrostem, bo o osiem maszyn, może też szczycić się bank Millennium. Pozostałe sieci raportują spadek liczby bankomatów lub brak zmian w tym zakresie względem poprzedniego kwartału.

Przeczytajcie także: Autopay zamyka spółkę na Litwie

Tradycyjnie już serwis cashless.pl sprawdza nasycenie sieci bankomatowej urządzeniami akceptującymi transakcje Blikiem oraz z wykorzystaniem technologii zbliżeniowej. Jeżeli chodzi o te drugie, to na koniec ub. roku było ich prawie 10,6 tys. Bankomaty bezstykowe to urządzenia należące przede wszystkim do Euronetu i ITCARD. Natomiast Blikiem można wypłacać gotówkę z ponad 19,2 tys. urządzeń.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies