Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Strzeżcie się "Howarda". Obiecał 570 dolarów, ukradł ponad tysiąc

Policjanci kolejny raz ostrzegają przed wysyłaniem pieniędzy osobom poznanym za pośrednictwem internetu

Policja przedstawiła sprawę nastolatki korespondującej w sieci z niejakim Howardem. Mężczyzna zapewniał, że jest biznesmenem zmagającym się ze stresem pourazowym. Przekonywał też, że rozmowa z 16-latką go uspokaja, za co chciałby jej podziękować w formie finansowej.

Przeczytajcie także: Zatrzymano osobę podejrzaną o zabicie Boba Lee

Internetowy Howard obiecał dziewczynie 570 dolarów i zapewnił, że wpłacił te środki na jej konto PayPal. Młoda kobieta niedługo później otrzymała wiadomość, z której wynikało, że aby otrzymać pieniądze, musi wpłacić sekretarce Howarda 53 dolary. Tak zrobiła… 15 razy na przestrzeni trzech tygodni. Zamiast zyskać niecałe 600 dolarów, nastolatka straciła ponad tysiąc dolarów. Dziewczyna tłumaczyła później, że oszust groził jej sądem, jeśli nie będzie realizować wpłat.

Przeczytajcie także: Autopay wprowadza e-winiety

Funkcjonariusze ostrzegają przed oszustami, ale też chwalą się sukcesami w ich zwalczaniu. Gliwiccy śledczy zatrzymali siedem osób w wieku do 30 lat, którym postawiono ponad 100 zarzutów oszustwa, a także m.in. kradzieży. Podejrzani przejmowali konta społecznościowe, a następnie zamieszczali z ich pomocą oferty sprzedaży elektroniki. Klienci nie podejrzewali oszustwa – sprzedającymi byli przecież ich znajomi. Płacili z góry, ale nie otrzymywali zakupionych produktów. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies