Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zatrzymano osobę podejrzaną o zabicie Boba Lee. To również przedstawiciel branży startupowej

Bob Lee najbardziej znany był ze stworzenia aplikacji Cash App

W kalifornijskim Emeryville zatrzymano mężczyznę podejrzanego o zabójstwo Boba Lee – jednego z liderów branży fintechowej w USA, o czym jako pierwszy poinformował serwis missionlocal.org. Aresztowanym jest Nima Momeni, który według informacji zamieszczonych w serwisie LinkedIn ma być konsultantem technologicznym oraz właścicielem startupu Expand IT.

Przeczytajcie także: PKO BP ma nowego prezesa

Na początku kwietnia mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Bob Lee został pchnięty nożem w San Francisco i zmarł mimo przewiezienia do szpitala. Śmierć wywołała spore poruszenie w mediach, ponieważ chodziło o bardzo rozpoznawalną w Dolinie Krzemowej postać. Lee rozwijał m.in. Androida we wczesnej fazie, po czym przeniósł się do firmy Block (wówczas Square). Jednym z jego najgłośniejszych osiągnięć była aplikacja Cash App (początkowo znana jako Square Cash), czyli narzędzie do przesyłania środków innym użytkownikom.

Przeczytajcie także: Autopay wprowadza e-winiety

Zabójstwo Boba Lee było bardzo szeroko komentowane za oceanem – w mediach społecznościowych mnożyły się posty krytykujące np. lokalne władze za brak reakcji na wzrost przestępczości w San Francisco. Elon Musk stwierdził, że nawet jeśli przestępcy są łapani, to natychmiast się ich wypuszcza. Przybywało też wpisów o zabarwieniu rasistowskim. Tymczasem okazuje się, że podejrzany i ofiara nie tylko się znali, ale też razem podróżowali feralnej nocy.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies