Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy trend na rynku usług płatniczych. Karty przedpłacone lub debetowe udające kredytówki

Coraz więcej fintechów i tzw. neobanków wprowadza karty kredytowe bez przyznanego limitu kredytowego

Blackcatcard, zarejestrowany na Malcie fintech, posiadający wydaną przez tamtejszy nadzór licencję instytucji pieniądze elektronicznego, poinformował pod koniec marca o zmianie oferty wydawanych przez siebie kart płatniczych Mastercard. Oprócz nowych grafik, rezygnacji z embosowania (tłoczenia numerów na plastiku) oraz przeniesienia danych na rewers, nowe karty przez systemy operatorów terminali płatniczych są rozpoznawane jako kredytowe. Choć oczywiście sama karta jest wydawana do rachunku płatniczego a nie kredytowego, a firma nie oferuje dostępu do finansowania.

Przeczytajcie także: Oto nowa fintechowa usługa rodem z Malty

Blackcatcard oferuje swoje usługi w całej Europie. Konta na jego platformie zakładać mogą także Polacy. Choć fintech można uznać za mniejszego konkurenta Revoluta, to nie jest on u nas specjalnie popularny. Decydują o tym cechy oferty Blackcatcard, które z polskiej perspektywy mogą być uznane za wady. Blackcatcard oferuje wyłącznie maltańskie numery IBAN, a konta prowadzone są tylko w euro.

Jednak informacja o zmianie w ofercie Blackcatcard jest ciekawa, bo wydaje się, że potwierdza zarysowujący się trend wśród fintechów i tzw. neobanków, czyli wydawania kart debetowych lub przedpłaconych udających kredytówki. Do niedawna jedynym w zasadzie znanym szerzej przykładem instytucji wydającej takie karty był belgijski Bunq. Kilka tygodni temu wprowadzenie takiej karty na rynek zapowiedział też wywodzący się z Polski fintech ZEN. Blackcatcard jest więc kolejnym w ostatnim czasie podmiotem, który postawił na karty kredytowe bez dostępu do kredytu.

Przeczytajcie także: Revolut ma nową konkurencję

Dlaczego i dla kogo to ważne? Część hoteli oraz wypożyczalni samochodów wciąż umożliwia skorzystanie ze swoich usług wyłącznie posiadaczom kart kredytowych. Kredytówka bywa więc niezbędna, szczególnie jeśli sporo podróżuje się za granicę, bo w Polsce większość akceptantów nie zwraca uwagi na rodzaj kart używanych przez klientów. Karty debetowe czy przedpłacone udające kredytowe to zatem ciekawe rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie chcą korzystać z kart kredytowych. Te ostatnie cieszą się w Polsce coraz mniejszą popularnością. Można więc założyć, że zapotrzebowanie na kredytówki bez kredytu może rosnąć.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies