Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski Authologic rozszerza działalność. Ekspansja objęła siedem europejskich rynków

Fintech rozszerzył metody weryfikacji tożsamości w Belgii, Holandii, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii i Austrii

Polski fintech Authologic, operator platformy agregującej i koordynującej różne metody weryfikacji tożsamości online, poinformował o ekspansji na europejskich rynkach. Dzięki nowym wdrożeniom, podmiot zapewnia kluczowe metody weryfikacji w trzynastu krajach Europy.

Przeczytajcie także: Płatności od InPostu pojawią się w II kwartale

Firma wyjaśniła w komunikacie, że w przypadku klientów z Belgii weryfikacja jest możliwa za sprawą aplikacji itsme, w której konto zakłada się z wykorzystaniem eID lub poprzez dane bankowe. Rozwiązanie można porównać do rodzimego mObywatela. W przypadku użytkowników z sąsiedniej Holandii w potwierdzaniu tożsamości wykorzystano usługę iDIN, która umożliwia m.in. logowanie do e-usług czy potwierdzenie wieku. Z kolei na rynku austriackim do uwierzytelniania posłuży Handy-Signatur – narzędzie wykorzystuje się m.in. do podpisywania dokumentów (jest zgodne z unijnym rozporządzeniem eIDAS).

Na liście nowych rynków znaleźć można także kraje z północy kontynentu. W Szwecji szybka weryfikacja jest możliwa dzięki Freja eID (weryfikacja używana w trakcie logowania do e-usług), a także bankID, które umożliwia m.in. weryfikację cyfrową i podpisywanie e-dokumentów. W Finlandii tożsamość może być weryfikowana dzięki Finnish Trust Network (bank ID) i Finnish Henkilökortti (digital ID). Z kolei w Norwegii umożliwia to rozwiązanie bankID, a w Danii MitID, pozwalające potwierdzić tożsamość przez digital ID i portfele tożsamości.

Przeczytajcie także: Revolut z bezpośrednim połączeniem z systemem SEPA

Oprócz wspomnianych rynków Authologic udostępnia kluczowe metody weryfikacji także w Polsce, Niemczech, Czechach, Litwie, Łotwie oraz Estonii. Swoim zasięgiem platforma fintechu obejmuje jednak prawie 200 krajów i jest zintegrowana z blisko 4 tys. źródeł tożsamości. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że firma wprowadziła nowe metody cyfrowej weryfikacji tożsamości na trzech rynkach – w Brazylii, Kolumbii oraz Meksyku. To efekt współpracy z podmiotem Belvo, działającym od 2019 roku w obszarze otwartej bankowości.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies