Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski Authologic z nowym partnerem. Fintech rozwija się w Ameryce Łacińskiej

Za sprawą współpracy z Belvo podmiot ułatwi weryfikację tożsamości w Brazylii, Kolumbii oraz Meksyku

Fintech Authologic poinformował o rozwinięciu swojej oferty w Ameryce Łacińskiej. Firma wprowadziła nowe metody cyfrowej weryfikacji tożsamości na trzech rynkach – w Brazylii, Kolumbii oraz Meksyku. To efekt współpracy z podmiotem Belvo, działającym od 2019 roku w obszarze otwartej bankowości.

Przeczytajcie także: Koniec aplikacji app2U

Authologic jest operatorem platformy agregującej i koordynującej różne metody weryfikacji tożsamości online. Dzięki temu firmy nie muszą podpisywać umów z wieloma operatorami narzędzi do weryfikacji tożsamości. W tym celu fintech wykorzystuje dane bankowe, dokumenty cyfrowe i dane biometryczne. Startup oferuje swoje rozwiązania podmiotom z branży faktoringowej czy usług zdrowotnych.

Za sprawą współpracy z Belvo Authologic umożliwi potwierdzenie tożsamości klientów na wspomnianych rynkach przy wykorzystaniu tzw. open bankingu. Dane udostępniane są za wiedzą i zgodą użytkownika – może się to odbyć przed podpisaniem umowy na konkretne usługi. Krzysztof Klimczak, współzałożyciel Authologic, przekonuje, że nowe rynki są perspektywiczne, a współpraca z Belvo rozszerzy możliwości fintechu w tym regionie.

Przeczytajcie także: ING zaprasza na stronę Firmove.pl

Polska spółka chwali się tym, że swym zasięgiem obejmuje prawie 200 krajów i jest zintegrowana z ponad 4 tys. źródeł tożsamości. W gronie jej partnerów znaleźć można PWPW, Przelewy24 czy KIRoperatora systemu mojeID. Pod koniec ubiegłego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że fintech wzmocnił swoją ofertę w krajach bałtyckich i w Czechach.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies