Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prośba o przelew od Millennium także w aplikacji na Androida. Można już pobrać aktualizację

Wcześniej bank Millennium udostępnił nową usługę użytkownikom swojej aplikacji na telefony z systemem iOS

W markecie Google Play można znaleźć już najnowszą aktualizację aplikacji Millennium. Zawiera ona ciekawą funkcję, a więc możliwość wysłania prośby o przelew za pośrednictwem systemu Blik. Kilka dni temu usługa taka trafiła także do aplikacji Millennium na urządzenia z systemem iOS. Więcej na ten temat pisaliśmy w tekście Prośba o przelew Blik w Millennium. Bank dołącza do wąskiego grona instytucji udostępniających tę funkcję.

Przeczytajcie także: Millennium zmienia sposób rozliczania transakcji zagranicznych

Prośba o przelew to jedna z ciekawych, ale na razie dostępnych w niewielu bankach funkcji Blika. Do tej pory mogli z niej korzystać jedynie klienci ING, mBanku i VeloBanku, a prace nad wdrożeniem tego rozwiązania prowadzi także Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie. Aby skorzystać z tej funkcji, należy w apce wybrać "Prośbę o przelew Blik" i zaznaczyć w książce kontaktów osobę, którą chce się poprosić o pieniądze. Przed wysłaniem prośby uzupełnia się jeszcze kwotę oraz tytuł. Odbiorca błyskawicznie otrzymuje prośbę i przez 72 godziny może ją zaakceptować lub odrzucić.

Przeczytajcie także: Blik pokazał statystyki transakcyjne za 2022 rok

Popularyzacja "Prośby o przelew" może wpłynąć na dalszy wzrost liczby transakcji P2P realizowanych przez użytkowników Blika. Aktualnie funkcja ta jest drugą najczęściej wykorzystywaną przez użytkowników Blika usługą oferowaną przez operatora tego systemu. W 2022 r. odnotowano 243 mln takich operacji, co oznacza, że stanowiły one 19,7 proc. wszystkich transakcji Blikiem w tym okresie. Na pierwszym miejscu pod tym względem były płatności w sklepach internetowych. Więcej o tym w tekście Blik u progu wyjścia za granicę: 1,2 mld transakcji w ciągu jednego roku.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies