Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rachunki telefoniczne czy za energię elektryczną można już regulować za pomocą Visa Mobile. Nową usługę udostępniła firma Blue Media

Z Visa Mobile mogą już korzystać klienci kilku banków, w tym ING, BPS i Nest

Biuro prasowe Blue Media poinformowało o udostępnieniu nowej metody płatności, czyli narzędzia Visa Mobile. Korzystać z niego będą mogli klienci firm przyjmujących płatności za pośrednictwem narzędzi oferowanych przez Blue Media. Należy do nich, oprócz tradycyjnych sklepów internetowych, wielu dostawców mediów, w tym energii elektrycznej jak np. Energa, operatorzy telewizji kablowej, jak UPC, czy większość działających w Polsce telekomów, jak Orange, Play czy Plus.

Przeczytajcie także: Już ponad 10 mln kart dodanych do cyfrowych portfeli

Visa Mobile to metoda płatności tak samo bezpieczna jak inne metody płatności kartami. Opiera się na technologii Click to Pay i wykorzystuje standard EMV Secure Remote Commerce (SRC), uznawany za branżowy wzorzec dla płatności internetowych.

Aby rozpocząć korzystanie z Visa Mobile, trzeba aktywować usługę w aplikacji mobilnej swojego banku lub zainstalować na telefonie aplikację Visa Mobile. Następnie, podczas płatności w sklepie internetowym wystarczy wybrać Visa Mobile z dostępnych metod płatności za zakupy i kliknąć w ikonę usługi. W kolejnym kroku należy podać numer telefonu i potwierdzić płatność na smartfonie w aplikacji lub bankowości mobilnej. Nie trzeba więc za każdy razem wprowadzać wszystkich danych z karty czy zatwierdzać operacji dodatkowym hasłem.

Przeczytajcie także: Zobaczcie co się działo, podczas ostatniego Cashless Club

– Visa Mobile to rozwiązanie, dzięki któremu płatności online są bardziej intuicyjne, a co najważniejsze bezpieczne i pozwalające skorzystać z procedury chargeback – mówi Katarzyna Dmitrus, product managerka w Blue Media. Z kolei dyrektor generalny Visy w Polsce Adrian Kurowski podkreśla, że projektując rozwiązanie Visa Mobile, reprezentowanej przez niego organizacji zależało przede wszystkim na tym, aby transakcje online były bardziej intuicyjne.

Z płatności Visa Mobile aktualnie mogą korzystać klienci takich instytucji jak: ING, Nest, banki z grupy BPS, Krakowski Bank Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy z Brodnicy oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Przy pomocy Visa Mobile mogą płacić nie tylko u akceptantów korzystających z bramki płatniczej Blue Media, ale także Przelewy24, której operator wdrożył usługę wcześniej.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies