Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Lokata Inwestująca na 9 proc. w skali roku, z terminem na 6 miesięcy. Nowy produkt inwestycyjno-oszczędnościowy w Pekao 

Produkt dostępny jest w oddziałach, bankowości internetowej i aplikacji PeoPay, a można się na niego zdecydować do końca marca

Bank Pekao wprowadził do oferty Lokatę Inwestującą, w której co miesiąc część środków z lokaty jest przekazywana na fundusz inwestycyjny. W ramach oferty klienci otrzymają lokatę z atrakcyjnym oprocentowaniem i do wyboru jeden z sześciu funduszy Pekao TFI, zróżnicowanych pod względem poziomu akceptowanego ryzyka i składu portfela. Produkt jest dostępny w oddziałach, bankowości internetowej i aplikacji PeoPay. Pierwsza odsłona produktu opiera się na 6-miesięcznej lokacie na 9 proc. w skali roku. Minimalna kwota lokaty to 6 tys. zł. Oferta obowiązuje do końca marca.

Przeczytajcie także: Blisko 100 tys. użytkowników wzięło udział w loterii PeoPay

Klient, który zdecyduje się skorzystać z tej oferty, jest prowadzony krok po kroku przez proces założenia lokaty i nabycia funduszu inwestycyjnego. Wraz z uruchomieniem lokaty, klientowi otwierany jest rejestr w wybranym funduszu, na który regularnie, automatycznie, co miesiąc przelewane są środki z lokaty. Odsetki naliczane są od aktualnego salda lokaty (co znaczy, że po przeniesieniu części środków z lokaty na fundusz inwestycyjny zmniejsza się odpowiednio podstawa wyliczania odsetek za kolejny miesiąc), a po jej zakończeniu są stawiane do dyspozycji klienta.

Korzyścią z regularnych wpłat na fundusz jest osiąganie tzw. efektu średniej ceny zakupu jednostek. Jest to szczególnie widoczne w dłuższym okresie. Stałe miesięczne kwoty inwestycji przeliczane są na jednostki uczestnictwa funduszy, których cena zmienia się w czasie. W związku z tym nabywana jest co miesiąc różna liczba jednostek uczestnictwa: w przypadku, gdy cena jednostki uczestnictwa funduszu spada – więcej, a gdy rośnie – mniej. Dzięki temu ryzyko inwestycyjne jest rozkładane w czasie.

Przeczytajcie także: Polskie banki mają 13 mln aktywnych blikowiczów

Jak wynika z badania "Assay Index 2022" z listopada 2022 r. aż 44 proc. Polaków określa swój stosunek do inwestowania jako obojętny, a odsetek osób, które podchodzą do inwestowania pozytywnie, istotnie się zwiększył do 35 proc. w 2022 roku z 28 proc. rok wcześniej. Ponadto w 2022 roku nastąpił wzrost liczby osób, które gotowe byłyby zainwestować wolne środki (15 proc. wobec 11 proc. w 2021 r.). Nadal jest to jednak mniejszość.

– Jednym z celów, jakie sobie stawiamy, jest oswojenie Polaków z produktami inwestycyjnymi. Nowa Lokata Inwestująca to pomost pomiędzy światem depozytów a inwestycji. Klient otwiera lokatę na 9 proc. w skali roku na 6 miesięcy, a my co miesiąc przekazujemy 1/6 całkowitego kapitału lokaty na fundusze inwestycyjne Pekao TFI. Dzięki temu klient ma zapewniony wysoki zysk z lokaty i jednocześnie dywersyfikuje w czasie zakup funduszu inwestycyjnego. Oferta jest dostępna dla nowych klientów, którzy mogą jednocześnie skorzystać z oferty Konta Przekorzystnego za 0 zł, oraz wszystkich obecnych klientów – mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao.

Więcej o Lokacie Inwestującej można przeczytać na tej stronie.

KATEGORIA
PROMOCJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies