Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Gleevery umożliwia wypożyczanie produktów w sklepach z elektroniką. Usługa może być oferowana jako benefit pracowniczy

Usługa ma być proekologiczna, bo pozwala na korzystanie z rzeczy, bez konieczności ich kupowania, tak aby po odświeżeniu mogły one trafić do kolejnych użytkowników

Firma Gleevery stworzyła rozwiązanie dla pracodawców, którzy chcą zaoferować pracownikom nowe benefity pozapłacowe. Chodzi o wypożyczanie sprzętu RTV czy AGD. Spółka przekonuje, że jej usługa wpisuje się w popularny dzisiaj trend działań proekologicznych.

Przeczytajcie także: NBP uruchomił nową stronę internetową

Startup wyjaśnia na swojej stronie internetowej, że z jej usług może skorzystać każdy klient sieci sklepów Media Expert. Wystarczy zeskanować kod QR z zawieszki konkretnego produktu – nastąpi przeniesienie do serwisu, gdzie określa się minimalną długość wynajmu i uzupełnia dane osobowe. Należy też opłacić pierwszy miesiąc wynajmu (można to zrobić online lub w kasie sklepu) i okazać pracownikowi sklepu dowód osobisty. W kolejnych miesiącach klient będzie otrzymywał mailowo linki do płatności za wynajem.

Takie wypożyczanie może też być realizowane w porozumieniu z pracodawcą, który ponosi część kosztów. Firma utworzyła WishListę, pozwalającą przeglądać ofertę (obecnie zawiera ona ponad 3 tys. produktów) i wskazywać, które przedmioty pracownik chętnie by wynajął, ale też dodawać własne propozycje. Co ciekawe, platforma powstała przy wsparciu inwestorów m.in. z fintechu PayPo (a także YES Biżuteria, Tutlo czy Vedion).

Przeczytajcie także: Eternis z nowym rozwiązaniem dla kierowców i dostawców

Gdzie w tym wszystkim ekologia? Startup zapewnia, że usługa pozwala korzystać z aktualnie potrzebnych produktów bez konieczności ich kupowania. Gdy sprzęt przestanie być potrzebny, jest odświeżany i wraca do obiegu, dzięki czemu mogą z niego korzystać inni. Może to dotyczyć zarówno drona wypożyczanego na wakacje, jak i ekspresu do kawy, który pojawi się w miejscu pracy.

Gleevery jest kolejnym podmiotem, który kieruje się podobną logiką. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o WeSub, który oferuje subskrypcję sprzętu. Więcej na jego temat w rozmowie z prezesem WeSub, Mariuszem Szałaganem.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies