Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NBP uruchomił nową stronę internetową. Niestety, na razie serwis działa bardzo wolno

Nowa strona to efekt prac prowadzonych przez bank centralny co najmniej od początku ubiegłego roku

Narodowy Bank Polski uruchomił nową stronę internetową. Niestety, na razie działa ona bardzo wolno, na tyle, że trudno załadować jakąkolwiek z podstron czy zakładek. Uruchomiona właśnie strona to efekt prac trwających co najmniej kilkanaście miesięcy. Przypomnę, że w marcu ubiegłego roku NBP zapraszał chętnych do przygotowania kreacji graficznej nowej witryny. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tekście NBP buduje nowy serwis informacyjny. Ma być podobny do strony internetowej Europejskiego Banku Centralnego.

Przeczytajcie także: ING wdroży klucze zabezpieczające U2F

Na pierwszy rzut oka nowa strona NBP wygląda o wiele lepiej i nowocześniej niż jej poprzedniczka, która miała pewnie co najmniej kilkanaście lat. Jej największą wadą, oprócz przestarzałego wyglądu, była skomplikowana struktura. Do tego użyto na niej mylących nazw poszczególnych zakładek. W efekcie znalezienie potrzebnych informacji nieraz graniczyło z cudem, a innym razem było dziełem przypadku.

Przeczytajcie także: Zobaczcie jak wygląda nowa, metalowa karta od ZEN

Czy przy okazji wdrożenia nowej witryny NBP udało się to poprawić? Na razie ciężko to ocenić ze względu na fakt, że strona bardzo wolno się ładuje, a przeklikanie pomiędzy poszczególnymi zakładkami nie jest łatwe. Głównym elementem nowej strony jest slider, z kilkoma najważniejszymi informacjami. Poniżej znajdują się boksy z aktualnościami, komunikatami oraz kalendarium najważniejszych zbliżających się wydarzeń. Nowa strona NBP wygląda tak:

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies