Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płacenie kryptowalutami w sklepach będzie łatwiejsze. To efekt współpracy Binance z Ingenico

W fazie pilotażu rozwiązanie płatnicze będzie dostępne w wybranych punktach we Francji

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, podjęła współpracę z firmą Ingenico – jednym z głównych graczy na rynku terminali płatniczych. Partnerstwo przewiduje, że posiadacze kryptowalut będą mogli nimi płacić bez większych problemów w sklepach stacjonarnych. Na razie w wybranych punktach we Francji, ale z czasem powinno się to zmienić.

Przeczytajcie także: Revolut Sklepy wprowadzone w Polsce

Współpraca wspomnianych podmiotów zakłada, że z pomocą rozwiązania Binance Pay możliwe będzie zapłacenie ponad 50 kryptowalutami w punktach handlowo-usługowych (Le Carlie oraz Miss Opéra) wyposażonych w terminale Ingenico Axium. Nie będzie to wymagało dodatkowego sprzętu czy operacji wymiany tradycyjnych walut na krypto po stronie klienta.

W początkowej fazie pilotażu sprzedawca otrzyma należne mu środki w kryptowalucie, którą zapłaci klient. Kolejna faza projektu, która ma być wdrażana w przyszłym kwartale, zakłada już zamianę tych środków na tradycyjną walutę. Warto dodać, że integracja ma też być wprowadzana na innych rynkach, w tym w Polsce, gdzie od ubiegłego roku funkcjonuje już spółka Binance Poland.

Przeczytajcie także: OLX zmienia regulamin na korzyść kupujących

Na początku roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że kryptowalutowy potentat będzie działać nad Wisłą właśnie za pośrednictwem Binance Poland. Firma przekonywała wówczas, że świadczone przez nią usługi są w pełni zgodne z lokalnymi standardami regulacyjnymi dla dostawców usług aktywów wirtualnych. Na komunikat w tej sprawie niedługo później zareagowała Komisja Nadzoru Finansowego, o czym możecie przeczytać tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies