Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Express Elixir wciąż rośnie dynamicznie. Co jeszcze wynika ze styczniowych statystyk KIR?

W ciągu roku liczba zrealizowanych przelewów Express Elixir zwiększyła się o 75 proc., a ich wartość o 52 proc.

KIR opublikował styczniowe dane dotyczące jego systemów rozliczeniowych. Wzrosty ponownie zanotowały wszystkie Elixiry, jednak w ujęciu procentowym – jak zwykle – wyniki najbardziej poprawił ten umożliwiający realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu Blik: Express Elixir.

Przeczytajcie także: UFG uruchamia eSCOR

W systemie Express Elixir w poprzednim miesiącu rozliczono 23,22 mln transakcji o wartości 13,66 mld zł. W analogicznym okresie 2022 roku w systemie tym zrealizowano 13,25 mln transakcji, których łączna wartość wyniosła 9,01 mld zł. Oznacza to, że w ciągu roku liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych zwiększyła się o 75 proc., a ich wartość o 52 proc.

Za pośrednictwem systemu Euro Elixir, obsługującego rozliczenia krajowe i zagraniczne w unijnej walucie, w minionym miesiącu rozliczono 3,99 mln transakcji o wartości 27,45 mld euro. Rok wcześniej zrealizowano 3,41 mln komunikatów, których wartość wyniosła 22,9 mld euro. Tym samym liczba transakcji zwiększyła się o 17 proc., a ich wartość o 20 proc.

Przeczytajcie także: Koniec aplikacji app2U

Z pomocą systemu podstawowego, czyli Elixira, rozliczono w styczniu 180 mln transakcji o wartości 663,22 mld zł. W analogicznym okresie 2022 roku KIR przetworzył w nim 167,29 mln komunikatów, których wartość wyniosła 567,74 mld zł. W ujęciu rocznym liczba transakcji wzrosła o 8 proc., a ich wartość o 17 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies