Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ruszyła platforma do sprzedaży używanych mebli i AGD. Vilandy umożliwia odroczenie płatności za zakupy

Podmiot oferuje przewóz dużych gabarytów w systemie kurierskim

Wystartowała platforma Vilandy z używanymi produktami dla domu i ogrodu. Serwis przeznaczony jest zarówno dla firm, jak i użytkowników indywidualnych. Konta mogą zakładać producenci, handlarze, ale też osoby, które po prostu chcą się pozbyć mebli czy dodatków zalegających w pokojach, piwnicy albo na strychu.

Przeczytajcie także: DHL i Cainiao chcą podbić polski rynek automatów paczkowych

Na ofertę Vilandy składają się zarówno nowe, jak i używane przedmioty. Póki co nie jest ich zbyt dużo, ale można to tłumaczyć wczesną fazą rozwoju platformy. Produkty podzielono według domowej przestrzeni (kuchnia, sypialnia, łazienka itd.), a także według przeznaczenia: meble, AGD albo ogród i balkon. W wystawianiu przedmiotów pomagać ma kreator ofert, który 40 proc. formularza uzupełnia automatycznie.

Klient za zakupy może zapłacić przelewem, kartą, Blikiem, ale też z pomocą Klarny, dzięki czemu płatność zostanie odroczona o kilka tygodni. Z regulaminu usługi wynika, że opłatę serwisową ponosi kupujący. Wynosi ona 7,5 proc. wartości transakcji, jeśli cena przekracza 25 zł, lub 2 zł, gdy cena przedmiotu nie przekracza granicy 25 zł. W ramach usługi można zamówić odpowiedni transport dla produktów wielkogabarytowych, a klient nie musi się martwić o pakowanie, wniesienie czy wyniesienie towaru.

Przeczytajcie także: Alior ogłosił strategię działania do końca 2024 roku

Twórcy Vilandy podkreślają, że ich platforma nie tylko ułatwia handel, ale też, przynajmniej w teorii, pozytywnie wpływa na środowisko – promowana jest idea cyrkularności. Przedmioty, które nie są potrzebne w jednym domu, mogą służyć w innym. W efekcie nie trafią na wysypisko i prawdopodobnie nie zostanie wyprodukowany kolejny stół czy fotel.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies