Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Operator aplikacji iTaxi konsoliduje rynek taksówek w Polsce. Tym razem przejmuje konkurencję z Trójmiasta

Stołeczna firma deklaruje, że to nie koniec przejęć i planuje dalszą konsolidację w różnych częściach kraju

Spółka iTaxi poinformowała o nawiązaniu współpracy z kolejnym podmiotem działającym na rynku taksówkarskim. Tym razem biznes powiększył się o trójmiejskie AS Taxi, świadczące usługi od ponad 11 lat. Jednocześnie zarejestrowana w Warszawie firma zapowiedziała dalsze przejęcia – część z nich ma zostać ujawniona wkrótce.

Przeczytajcie także: Portmonetka ze statusem instytucji płatniczej

Za sprawą podpisanej umowy klienci indywidualni AS Taxi będą mogli korzystać z aplikacji do zamawiania przejazdów i dostępnych w niej form płatności. Pasażerowie firmowi, oprócz dostępu do większej floty pojazdów, mogą liczyć na ułatwienia w zakresie rozliczania kursów biznesowych. Z kolei dla kierowców AS Taxi wejście w struktury iTaxi ma oznaczać większą liczbę zleceń.

Stołeczna firma przypomniała, że niedawno, bo w ostatnim kwartale 2022 roku, przejęła w tym regionie inny podmiot – Komfort Taxi, działające w Gdańsku, Tczewie i okolicach. Możliwe są dalsze sojusze w Trójmieście. Warto mieć przy tym na uwadze, że operator popularnej aplikacji konsoliduje rynek taksówkarski w całym kraju. Wcześniej współpraca objęła krakowską korporację Radio Taxi Barbakan, dolnośląski Wicar Taxi czy Green Taxi z Olsztyna. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o przejęciu stołecznego Miejskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego (MPT).

Przeczytajcie także: Monobank wchodzi do Polski

Firma iTaxi, rozwijająca platformę łącząca przez aplikację taksówkarzy i pasażerów, powstała przeszło dekadę temu. Narzędzie do zamawiania przejazdów pojawiło się, nim w Polsce swoje usługi zaczął oferować Uber. Jednym z twórców iTaxi jest Stefan Batory, który w ostatnich latach kojarzony jest przede wszystkim z innym projektem – Booksy, czyli platformą do umawiania wizyt u fryzjera, kosmetyczki albo w oddziale banku.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies