Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander CIB, Two i Allianz Trade nawiązały partnerstwo. Zaoferują płatności odroczone dla największych korporacji

Dzięki integracji z API obsługiwanym przez Two, Santander CIB finansuje płatności, a Allianz Trade chroni przed ryzykiem braku płatności

Santander Corporate & Investment Banking, firma Two oraz Allianz Trade nawiązały współpracę, której efektem jest nowe rozwiązanie typu BNPL (buy now, pay later, z ang. kup teraz zapłać później) w handlu elektronicznym, kierowane do międzynarodowych korporacji. Zaangażowane firmy podkreślają, że jest to pierwsze partnerstwo tego rodzaju, a dzięki niemu korporacje mogą skorzystać z kompleksowego rozwiązania do odroczenia płatności.

Przeczytajcie także: Zmiany w Allegro Pay

Kim są partnerzy biorący udział w przedsięwzięciu? Santander CIB to międzynarodowa jednostka z grupy Santander zajmująca się obsługą największych klientów korporacyjnych banku. Two to platforma obsługi płatności typu B2B (business to business) w handlu elektronicznym. A Allianz Trade to ubezpieczyciel specjalizujący się ubezpieczeniach należności handlowych.

Jak to działa? Dzięki integracji z jednym interfejsem programowania (API) obsługiwanym przez Two, Santander CIB finansuje płatności z góry dla sprzedawców i kredytuje kupujących na całym świecie, podczas gdy Allianz Trade chroni cały łańcuch wartości przed ryzykiem braku płatności (w tym przed ryzykiem kredytowym). Ma to pomóc dużym firmom w rozwijaniu sprzedaży internetowej – będą bowiem mogły zaoferować obecnym i nowym klientom odroczenie płatności bez narażenia się na ryzyko braku zapłaty. Możliwość odłożenia zapłaty o 30 bądź 60 dni od daty wystawienia faktury, do czego kupujący tradycyjnie są przyzwyczajeni, ma być istotnym wyróżnikiem w środowisku handlu elektronicznego.

Przeczytajcie także: Allegro wprowadza Merchant Finance

Allianz Trade jako ubezpieczyciel należności posiada rozległą bazę informacji handlowych, finansowych i strategicznych, obejmującą obecnie 80 mln przedsiębiorstw na całym świecie. Dzięki temu może sprawnie oceniać wnioski kredytowe, a informacja od ubezpieczyciela pomoże Santander CIB podjąć błyskawiczną decyzję o przyznaniu finansowania. Cały proces spina zaś technologia BNPL firmy Two. Jak zapewniają partnerzy, całość procesu nie zajmuje więcej niż kilka sekund, a użytkownik końcowy nawet nie zdaje sobie sprawy z przeprowadzanej analizy.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies