Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trwa głosowanie na Cashless Pay. Ósmym kandydatem w kategorii Najciekawszy projekt roku – Visa Mobile

Na głosy czytelników w tegorocznym plebiscycie Cashless Pay czekamy do 15 stycznia

Plebiscyt Cashless Pay organizujemy już po raz trzeci. Celem projektu jest m.in. promowanie instytucji, które nie ustają w dążeniu do wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań płatniczych. Za jego pomocą chcemy też docenić czytelników, którzy swoimi głosami mogą wskazać najciekawsze produkty. Przypomnę, że o przyznaniu tytułów Najciekawszy projekt płatniczy 2022 oraz Najciekawsza karta płatnicza decydują wyłącznie czytelnicy.

Głos może oddać każdy, wystarczy skorzystać z internetowej ankiety.

Na osoby, które dodatkowo zdecydują się w ciekawy sposób uzasadnić swój wybór, czekają atrakcyjne nagrody, w tym opaski płatnicze. Na Wasze głosy czekamy do 15 stycznia, do godz. 14.

Przeczytajcie także: Visa Mobile już dostępna w bankach z grupy SGB

Cashless Pay 2022 ma dwie kategorie: Najciekawszy projekt płatniczy roku oraz Najciekawsza karta płatnicza roku. Jednym z ośmiu kandydatów w pierwszej z tych kategorii jest Visa Mobile, której testy ruszyły już w 2021 r., ale pierwszego komercyjnego wdrożenia doczekała się właśnie w roku 2022.

Visa podkreśla, że Polska jest pierwszym krajem na świecie, gdzie pojawiła się Visa Mobile. Usługa pozwala na wyeliminowanie konieczności wprowadzania danych z karty przy każdej płatności w internecie. Aby skorzystać z Visa Mobile, wystarczy podać numer swojego telefonu komórkowego, a następnie zatwierdzić transakcje w smartfonie, w przeznaczonej do tego aplikacji lub w apce swojego banku, w zależności od zastosowanego przez wydawcę karty modelu autoryzacji.

Pierwszym bankiem w Polsce, którego klienci mogli korzystać z Visa Mobile był Nest. Wdrożenie w tym wypadku nastąpiło już wiosną 2022 r. Później do grona świadczących usługę dołączyły kolejne instytucje, w tym banki ze spółdzielczych grup BPS i SGB, ING Bank Śląski czy spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa Stefczyka.

Przeczytajcie także: BIK podniósł ceny usług dla klientów indywidualnych

A o tytuł Cashless Pay 2022 w kategorii Najciekawszy projekt roku Visa Mobile konkuruje z: biometrią behawioralną w kartach mBanku, eTerminalem ING, PayEye 2.0, płatnościami Blik na kasie fiskalnej Paytel, Blikiem Płacę później, PKO Płacę później oraz Rebell Pay.

W drugiej kategorii, na Najciekawszą kartę płatniczą roku, nominowane zostały: BPS karta pionowa, ING Karta dla graczy, mBank Poland and Rock, Pekao Unique, Provident Smart Karta, Revolut mieniąca się, SGB Karta dla dzieci i VW Bank Porsche Taycan. W kolejnych dniach w serwisie cashless.pl przedstawimy szczegółowo wszystkich kandydatów.

W poprzednich edycjach plebiscytu Cashless Pay zwycięzcami zostali: Blik zbliżeniowy i biometryczna karta Banku Pocztowego oraz ZEN. Wyniki tegorocznego głosowania podamy podczas najbliższego, styczniowego Cashless Breakfast. Podczas wydarzenia zaprezentujemy także Panoramę polskich płatności 2022, która zawiera informacje o wszystkich uczestnikach polskiej branży płatniczej.

Zarówno wyniki plebiscytu Cashless Pay 2022, jak i Panorama polskich płatności 2022 znajdą się w raporcie, który będzie można pobrać na stronie cashless.pl. Partnerem wspierającym projekt został operator serwisu Przelewy24.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies