Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Awans Joanny Pieńkowskiej-Olczak. Została szefową PayU w regionie

Wcześniej Pieńkowska-Olczak była prezeską PayU w Polsce

Biuro prasowe PayU poinformowało o awansie swojej prezeski Joanny Pieńkowskiej-Olczak w międzynarodowych strukturach firmy. Dotychczasowa szefowa spółki w Polsce od początku grudnia pełni funkcję prezeski PayU w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Na nowym stanowisku nadzoruje rozwój instytucji w Polsce, Czechach i Rumunii.

Przeczytajcie także: Joanna Pieńkowska-Olczak prezeską PayU

Jednocześnie, wraz z szefami biznesu PayU w Afryce, Ameryce Łacińskiej oraz Turcji, managerka została członkinią regionalnego zespołu zarządzającego, w ramach którego będzie się skupiać na wspieraniu międzynardowej ekspansji firmy.

Joanna Pieńkowska-Olczak ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży płatniczej. Z PayU jest związana od 12 lat. Dołączyła do PayU w maju 2011 roku, mając za zadanie utworzenie PayU Acquiring Centre, które rozpoczęło działalność 9 miesięcy później. W tym czasie jako dyrektorka ds. produktów i usług płatniczych, rozwijała portfolio usług finansowych PayU w Polsce. Od kwietnia 2017 r. pełniła funkcję country managerki PayU w Polsce, a od grudnia 2018 r. członkini zarządu PayU. W kwietniu 2020 r. została powołana na stanowisko prezesa spółki.

Przeczytajcie także: PayU zakłada nową spółkę

Wcześniej przez 14 lat pracowała w banku BZWBK (Grupa Santander), gdzie rozwijała ofertę produktową banku w kanałach zdalnych oraz segment kart płatniczych. Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, kierunek Bankowość. Joanna Pieńkowska-Olczak od lat jest też jedną z najbardziej wpływowych kobiet branży płatniczej według rankingu cachless.pl.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies