Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w zarządzie PayU. Joanna Pieńkowska-Olczak nowym prezesem

Do zarządu PayU trafiły także Martyna Szczepaniak i Anna Libner

Jak informuje biuro prasowe firmy PayU, od 1 kwietnia 2020 r. spółką zarządza Joanna Pieńkowska-Olczak, która jednocześnie pozostanie na stanowisku country managera PayU na Polskę. Pieńkowska-Olczak zastąpiła na fotelu dotychczasowego prezesa Bartosza Beresteckiego, który przeszedł do rady nadzorczej firmy. Spółka, na której czele stanęła Pieńkowska-Olczak, zarządza biznesem PayU w Polsce, Czechach i Rumunii.

Przeczytajcie także: Pekao wstrzymuje zwolnienia grupowe

Joanna Pieńkowska-Olczak posiada ponad 18 lat doświadczenia w branży płatniczej. Do PayU dołączyła w maju 2011 roku, mając za zadanie utworzenie PayU Acquiring Centre, które rozpoczęło swoją działalność dziewięć miesięcy później. Wcześniej przez 14 lat pracowała w banku BZ WBK (Grupa Santander), odpowiadając za ofertę produktową banku oraz segment kart płatniczych. Ukończyła studia na kierunku bankowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Co ciekawe do zarządu PayU dołączyły dwie inne panie, a więc Martyna Szczepaniak i Anna Libner. Martyna Szczepaniak od 2013 r. pracowała na stanowisku dyrektora Centrum Usług Płatniczych PayU. Od kwietnia 2015 roku była odpowiedzialna za rozwój oferty produktowej dla klientów indywidualnych a później za rozwój oferty kredytowej PayU. Z kolei Anna Libner pracuje w spółce od 2016 r. Dotychczas zajmowała kierownicze stanowisko w obszarze rachunkowości.

Przeczytajcie także: Zmiany we władzach Polski Bezgotówkowej

Po ogłoszonej dziś zmianie PayU jest jedną z niewielu, o ile nie jedyną w polskiej branży płatniczej, w której w czteroosobowym zarządzie przeważają panie. Warto też przypomnieć, że nowa prezes PayU znalazła się na wysokiej, 12. pozycji w tegorocznym rankingu najbardziej wpływowych kobiet w branży płatniczej, przygotowanym przez serwis cashless.pl. Natomiast Martyna Szczepaniak zajęła siódme miejsce w zestawieniu wschodzących gwiazd branży płatniczej. Z rankingiem można się zapoznać tutaj.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies