Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aktualizacja aplikacji SkyCash. Ten przycisk powinien urosnąć już dawno

Po najnowszych zmianach doładowywanie konta bezpośrednio z apki będzie jeszcze łatwiejsze

Odkąd operator aplikacji SkyCash uprościł doładowywanie konta za pomocą przelewu typu pay by link, przestałem je zasilać z rachunku karty. O wiele łatwiej jest bowiem zrobić to za pomocą funkcji Przelewy24. Aplikacja za zgodą użytkownika zapamiętuje login i hasło do rachunku bankowego, a także sama wkleja hasło jednorazowe, którym autoryzuje się zasilenie. Wszystko trwa chwilę choć oczywiście za cenę kompromisu w kwestii bezpieczeństwa.

Przeczytajcie także: Google potwierdza: Android Pay w Polsce już w III kw.

Dotąd jednak funkcja doładowywania konta ukryta była za niewielkim przyciskiem w prawym, górnym rogu ekranu głównego. W rezultacie korzystanie z niej było utrudnione zwłaszcza, jeżeli chciało się to zrobić jedną ręką. Natomiast stan środków na koncie SkyCash był wyświetlany niewielkimi cyframi obok przycisku zasilenia. Niektórzy mogli mieć więc trudności z odczytaniem go bez okularów. Ale po najnowszej aktualizacji aplikacji ten problem już nie istnieje. Teraz ekran główny wygląda tak:Jak widzicie, teraz najważniejszym elementem ekranu głównego są kafle: informacyjny ze stanem konta oraz funkcyjny pozwalający na zasilenie. Wydaje mi się, że taka zmiana to bardzo dobra decyzja. Idę o zakład, że doładowywanie konta SkyCash to jedna z najczęściej, jeżeli nie najczęściej wykonywana przez użytkowników tej aplikacji czynność. Dostęp do niej powinien więc być odpowiednio ergonomiczny.

Przeczytajcie także: Xiaomi też będzie mieć własny "pay"

Na marginesie tej zmiany mam wrażenie, że aplikacja SkyCash upodobniła się nieco do aplikacji bankowych. W wielu z nich to właśnie informacja o saldzie na rachunku jest najważniejszym elementem ekranu głównego, tak jak teraz w apce SkyCash. Ciekawe, czy macie podobne zdanie na ten temat?

Natomiast przy okazji aktualizacji aplikacji SkyCash wprowadzono jeszcze parę innych, drobnych zmian. I tak na przykład kafel Przewozów Regionalnych trafił do kafla grupującego wielu przewoźników regionalnych. Z kolei osoby opłacające parkowanie za pomocą usługi mobiParking będą mogły zmieniać miasto z poziomu górnej belki.

Aktualizacja aplikacji na Androida pojawiła się w Google Play wczoraj rano. Nie wiem jeszcze, czy użytkownicy smartfonów z systemem iOS i Windows także mają już do niej dostęp.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies