Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO będzie uczyć dzieci bankować na smartfonach. Aplikacja PKO Junior już za kilka dni

Nowe rozwiązanie ma zostać udostępnione tuż przed Dniem Dziecka

Aplikacja PKO Junior, przeznaczona dla dzieci w wieku poniżej 13 lat, jest już gotowa. Miała trafić do marketów systemów operacyjnych już jakiś czas temu. Debiut przesunięto jednak ze względu na prace wdrożeniowe nad kilkoma innymi projektami, m.in. nad systemem składania wniosków w ramach programu "500 plus". Teraz wiadomo, że najmłodsi klienci banku będą mogli korzystać z Juniora na smartfonach prawdopodobnie od 1 czerwca.

Przeczytajcie także: Duża aktualizacja aplikacji Millennium

PKO BP to na razie jedyny bank w Polsce, posiadający ofertę dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze 13. roku życia. Z rachunkiem Junior powiązany jest internetowy system transakcyjny, za pośrednictwem którego dzieci mogą zarządzać swoimi pieniędzmi, czyli np. wykonywać przelewy pomiędzy skarbonkami. Przelew na inne konto jest możliwy tylko po autoryzacji przez rodzica lub opiekuna.

Bank sprzedaje również kartę przedpłaconą Junior, podobnie jak rachunek o tej samej nazwie, przeznaczoną dla dzieci młodszych niż trzynastoletnie. Mają wgląd w historię transakcji na tej karcie z poziomu swojego serwisu transakcyjnego. Formalnie jednak karta powiązana jest z oddzielnym rachunkiem technicznym, i aby go zasilić, wymagana jest autoryzacja przez osobę dorosłą.

Przeczytajcie także: Duży wzrost sprzedaży pożyczek przez apkę BZ WBK

Karta przedpłacona Junior znajduje się wciąż w ofercie PKO pomimo negatywnego stanowiska Komisji Nadzoru Finansowego do kart typu prepaid. Bank już dostosował się do wytycznych nadzoru w tym zakresie, np. zlikwidował portmonetkę IKO, która działała na zasadach podobnych jak karty przedpłacone. Prepaid Junior pozostał jednak w ofercie. Na jak długo? Biuro prasowe PKO podało, że aktualnie bank prowadzi działania, które mają na celu zapewnienie zgodności jego procedur i produktów z rekomendacjami KNF.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies