Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trwa ekspansja zagranicznych prepaidów. Nowe karty wprowadza do Polski epay

Miejsce banków, które nadzór zmusił, by zaprzestały wydawnictwa kart przedpłaconych, zajmują spółki z zagranicy. Mamy kolejny przykład

epay to firma należąca do tej samej spółki, do której należy polski oddział Euronetu, znanego z sieci bankomatów. epay właśnie ogłosił wprowadzenie do sprzedaży nowych kart prezentowych z logo Visa, działających na zasadzie kart przedpłaconych. Karty mają nominał 100 i 200 zł a ich cena to odpowiednio 110 i 210 zł.

Przeczytajcie także: O kredytówkę na smartfonie będzie łatwiej

Karty prezentowe od epay umożliwiają dokonywanie płatności bezgotówkowych we wszystkich sklepach stacjonarnych i internetowych oznaczonych logo Visa. Aby dokonać zakupów w sieci, należy jednak wpierw zarejestrować kartę na stronie internetowej kartaepay.pl. Natomiast przed dokonaniem zakupów w sklepie stacjonarnym użytkownik karty powinien ją podpisać na rewersie. Karta nie pozwala na wyjmowanie pieniędzy z bankomatów, doładowanie jej oraz nie ma funkcji zbliżeniowej. Można ją kupić w salonach prasowych Relay, Inmedio oraz 1-minute.Izabela Bagłaj, odpowiedzialna za rozwój biznesu w epay Polska, cytowana w komunikacie prasowym mówi, iż przed wprowadzeniem na rynek karty spółka przeanalizowała obowiązujące w naszym kraju regulacje i stworzyła produkt, który im odpowiada. Być może dlatego właśnie nie można doładowywać karty. KNF wymuszając na bankach wstrzymanie sprzedaży prepaidów wskazywał, że możliwość doładowywania przelewem na rachunek techniczny powiązany z kartą sprawia, iż upodabnia się on do rachunku rozliczeniowego. A prowadzenie takiego powinno być poprzedzone spisaniem odpowiedniej umowy z klientem.

Przeczytajcie także: Filmy bez limitu? Z tą kartą tak

Nie mniej, nowy produkt od epay nie spełnia innych wymogów nadzoru. A więc pozwala na przykład na płatności we wszystkich sklepach, w których są terminale z logo Visy. Zgodnie z wytycznymi KNF powinien umożliwiać zakupy tylko w tej sieci, w której został sprzedany, a więc kupując prepaid w saloniku Inmedio użytkownik powinien móc za jego pomocą płacić tylko w punktach Inmedio.

Gdyby więc któryś z działających w Polsce banków próbował wydawać produkty podobne do kart prezentowych epay, zapewne spotkałby się z negatywną reakcją ze strony KNF. Większość działających u nas banków już wycofała się ze sprzedaży kart przedpłaconych. Ich miejsce zajmują jednak podmioty zagraniczne. Niedawno pisałem np. o kartach Viabuy, które sprzedaje w Polsce jedna z firm brytyjskich.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies