Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W skali od 1 do 5 jak bezpiecznym kierowcą jesteś? eSCOR odpowie już w styczniu

Elektroniczny System Centralnej Oceny Ryzyka oceni ryzyko charakteryzujące danego kierowcę oraz określi prawdopodobieństwo spowodowania szkody komunikacyjnej

Coraz bliżej do startu systemu eSCOR. Jak podano na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, Elektroniczny System Centralnej Oceny Ryzyka ma zacząć działać już w styczniu. Pozwoli ubezpieczycielowi ocenić ryzyko charakteryzujące danego kierowcę oraz określić prawdopodobieństwo spowodowania przez nego szkody komunikacyjnej.

Przeczytajcie także: Średnia szkoda komunikacyjna to już 9 tys. zł

O pracach nad ubezpieczeniowym odpowiednikiem scoringu kredytowego mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już w maju. W eSCOR będzie można wygenerować ocenę w skali od 1 do 5, gdzie 1 oznacza największe ryzyko spowodowania szkody, a 5 oznacza najmniejsze ryzyko. Ocenę wraz ze spersonalizowanym raportem wskazującym istotne czynniki ryzyka ubezpieczeniowego będzie można już w przyszłym miesiącu pobierać po zalogowaniu się do indywidualnego konta w portalu UFG.

Przeczytajcie także: Niższa prowizja dla banków za sprzedaż ubezpieczeń

Ocena punktowa będzie wyznaczana na podstawie danych o ubezpieczeniach komunikacyjnych gromadzonych przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, a do jej wyliczania UFG wykorzysta zaawansowane metody statystycznej analizy danych, w tym statystyki aktuarialnej. Spersonalizowany raport ma zwiększyć świadomość kierowców na temat charakterystycznych dla nich czynników ryzyka i pomóc im podjąć działania służące poprawie bezpieczeństwa. Z kolei ubezpieczyciele będą mogli wykorzystać ten wskaźnik jako dodatkowe źródło informacji, które ma pozwolić jeszcze lepiej ocenić ryzyko związane z zawieraną umową ubezpieczenia z uwzględnieniem statystyk rynkowych.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies