Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już prawie 150 podmiotów na liście MIP. KNF dodał kilka nowych, ale i dwa wykreślił

W ostatnim czasie z listy małych instytucji płatniczych wykreślone zostały IdoPayments oraz Payment Technology

Na prowadzoną przez Komisję Nadzoru Finansowego listę małych instytucji płatniczych trafił nowy podmiot. To krakowska firma Union Standard, będąca operatorem kantorów walutowych. Wśród usług, które może świadczyć spółka, wymieniono m.in. przyjmowanie wpłat i realizacja wypłat gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku, wykonywanie transakcji płatniczych, w tym transferu środków na rachunek płatniczy przy użyciu karty, polecenia przelewu oraz wydawanie instrumentów płatniczych.

Przeczytajcie także: Firma pożyczkowa na liście MIP

W ostatnim czasie na listę wpisane zostały także m.in. takie podmioty jak warszawskie Kulturalni.art i Intergroup Global Services, jeleniogórski Financial World, zarejestrowane w Warszawie pod tym samym adresem Moonacq, Akaruy czy zielonogórskie Klikpay. Tym samym na liście jest 149 aktywnych podmiotów, a kolejnych 21 ma adnotacje o skreśleniu z listy MIP.

Jeśli mowa o tych usuniętych z listy, to warto wspomnieć, że w ostatnich dniach dokonano dwóch takich wykreśleń. Jedno z nich dotyczy IdoPayments. Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, podmiot uzyskał szerszą licencję krajowej instytucji płatniczej, w związku z czym nie potrzebuje już statusu MIP.

Przeczytajcie także: PragmaGO małą instytucją płatniczą

Drugim wykreślonym podmiotem jest Payment Technology. Będąc małą instytucją płatniczą, spółka ubiegała się o licencję KIP. W zeszłym roku KNF odmówiła gdyńskiej spółce przyznania licencji. Podmiot zwrócił się z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy. Zanim jednak do tego doszło, Payment Technology zostało przejęte przez Femion Technology. Firma ta jest m.in. właścicielem fintechu TryPay, do którego postanowiono przekierować obsługę dotychczasowych klientów Payment Technology. TryPay posiada zaś własną licencję KIP. W związku z tym Payment Technology nie potrzebuje już własnej licencji.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies