Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Spór o Nexu.pl. Znak towarowy firmy pożyczkowej budzi zastrzeżenia grupy Nexi

Do grupy Nexi w Polsce należą spółki PeP i P24

Nexi Payments wniosło sprzeciw wobec zgłoszenia znaku towarowego Nexu.pl. Znak ten chciała zastrzec warszawska firma Blue Finance w lipcu tego roku.

Przeczytajcie także: Polskie ePłatności znów przejmują

Blue Finance pod marką Nexu.pl oferuje szybkie pożyczki online. Na stronie internetowej podmiotu można złożyć wniosek o finansowanie do kwoty 8 tys. zł, z okresem spłaty od 2 do 6 miesięcy. A znak, o którego zastrzeżenie Blue Finace się ubiega, wygląda tak:

Nie wiadomo jednak, czy do zastrzeżenia dojdzie, bo sprzeciw zgłosiła grupa Nexi Payments. Postępowanie w tej sprawie jest obecnie w toku. "Grupa Nexi, do której w Polsce należą spółki PeP i P24, chroni swoją markę na wszystkich rynkach, na których prowadzi działalność. Sprzeciw wobec zgłoszenia wspomnianego znaku towarowego, miał miejsce, ponieważ jest on zbliżony do znaku Nexi. Sprawa jest w toku, w związku z czym nie zamierzamy jej szczegółowo komentować" – odpisało biuro prasowe grupy Nexi w odpowiedzi na moją prośbę o ustosunkowanie się do sprawy. Z kolei Blue Finance, zapytane o komentarz, nie udzieliło odpowiedzi.

Przeczytajcie także: PeP Pay - softpos od Polskich ePłatności

Logo Nexi wygląda tak:

Nie jest więc szczególnie podobne do logotypu Nexu. Niemniej zastrzeżenie dotyczy znaku słowno-graficznego i jak można się domyślić, włoską firmę niepokoi głównie brzmienie nazwy polskiej marki.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: NEXI

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies