Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PZU sięga po porównywarkę zakresów ubezpieczeń od insurtechu Comadso

Z narzędzia skorzystają przede wszystkim zespoły wsparcia sprzedaży

PZU wdroży platformę do porównywania zakresów ubezpieczeń od duńskiego insurtechu Comadso. Rozwiązanie ma ułatwiać pracę zespołów wsparcia sprzedaży, ale też służyć jako źródło inspiracji dla biura produktowego.

Przeczytajcie także: Banki sprzedają mniej ubezpieczeń

Głównym obszarem działalności Comadso jest porównywanie kryteriów w poszczególnych produktach ubezpieczeniowych, z uwzględnieniem zaznaczenia różnic między nimi. Dzięki temu użytkownicy narzędzia mają dostęp do aktualnej bazy produktów różnych ubezpieczycieli, ich zakresu, a także gotowych analiz wraz z porównaniem. Do tej pory usługami insurtechu zainteresowane były szczególnie multiagencje, które ułatwiały w ten sposób pracę swoich agentów w zakresie doboru adekwatnego produktu dla klienta spośród różnych ofert wielu ubezpieczycieli. PZU widzi natomiast perspektywę wykorzystania tej technologii do wsparcia swojej sprzedaży. – Narzędzie głównie wykorzystamy w celu zadbania o wiedzę na temat rynku ubezpieczeń pośród naszych agentów i doradców – zapowiada Małgorzata Kot, członki zarządów PZU i PZU Życie, i zapewnia, że rozwiązanie dobrze sprawdziło się podczas przeprowadzonego pilotażu.

Przeczytajcie także: PZU z nową platformą do obsługi płatności

Dostarczane analizy mają pomóc przy wdrażaniu nowych pracowników i w szkoleniach, a ułatwiony monitoring rynku ubezpieczeń ma pozwolić zespołowi zadbać o systematyczne uzupełnianie wiedzy produktowej. Z platformy skorzystają także trenerzy biura wsparcia sprzedaży przy wzbogacaniu szkoleń sprzedażowych i produktowych, a także biura produktowego – do przygotowania analiz, w tym analizy konkurencji, jak też wsparcia w underwritingu (ocenie ryzyka ubezpieczeniowego).

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies