Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska to za mało. Nasze rozwiązania bankowe jadą na eksport

Azjatyccy bankierzy przyjeżdżają do Polski, by zobaczyć, jak się robi sojusze z telekomami

19 marca do Polski przyjeżdżają przedstawiciele banków z Chin, Indii, Singapuru i Malezji. Mają spotkać się z ekspertami T-Mobile i Orange oraz Aliora i mBanku, którzy uczestniczyli w tworzeniu wspólnych przedsięwzięć banków i telekomów. Spotkanie organizuje jedna z firm doradczych zamierzająca pomagać azjatyckim bankowcom w realizacji podobnych projektów.

Przeczytaj także: Orange Finanse będzie płacić klientom

T-Mobile Usługi Bankowe oraz Orange Finanse choć istnieją od niedawna, zaczynają być postrzegane na świecie jako przykład udanej współpracy instytucji finansowych i operatorów komórkowych. Jak pisałem kilka dni temu w Dzienniku Gazecie Prawnej, Alior zapowiedział nawet, że zamierza przenieść ten model współpracy do jednego z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

– Pracujemy nad udostępnieniem naszych usług wraz z T-Mobile na rynkach zagranicznych. Prace są zaawansowane, ale nie na tyle, by móc precyzyjnie określić termin startu. Być może jeszcze w tym roku. Mówimy o rynkach w Europie Środkowej – powiedział Michał Hucał, wiceprezes Alior Banku. T-Mobile jest obecny w 12 krajach Europy, m.in. w Niemczech, Holandii, Austrii, Chorwacji, Słowacji i Czechach. Z moich informacji wynikało, że chodzi o Rumunię.

Przeczytaj także: Twórca nowego mBanku zmienia pracodawcę

To kolejny dowód na to, że pod względem innowacji technologicznych oraz rozwiązań organizacyjnych polska bankowość wiedzie prym na świecie. W tym kontekście warto przypomnieć, że Michał Panowicz twórca serwisu transakcyjnego nowego mBanku wykorzystywanego także przez Orange Finanse, zajmie się bankowością elektroniczną w jednym z największych banków w Skandynawii.

Jak pisaliśmy na Cashless.pl serwis transakcyjny nowego mBanku oraz jego aplikacja mobilna musiały wywrzeć dobre wrażenie na władzach skandynawskiej instytucji, skoro zaproponowały objęcie eksponowanego stanowiska menedżerowi z Polski. Michał Panowicz będzie odpowiadał za cały pion bankowości zdalnej banku, którego nazwy jeszcze nie ujawnia. Uważni obserwatorzy zapewne domyślają się jednak, o jaką firmę chodzi.

TMUB we współpracy z Alior Bankiem został uruchomiony 9 miesięcy temu. Spółki chwalą się, że to przedsięwzięcie przyciągnęło ok. 150 tys. nowych klientów. W konkurencyjnym Orange Finanse tworzonym przez mBank i Orange, konta otworzyło 55 tys. osób, ale usługa dostępna jest krócej, bo od października 2014 r.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies