Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w taryfie BZ WBK. Sporo podwyżek

Bank porządkuje ofertę czyszcząc ją z wielu starszych produktów. Przy okazji zmienia ceny, w wielu miejscach na niekorzyść klientów

Kilka dni temu pisałem o planach BZ WBK i zmianie zasad współpracy z programem Payback. Bank zdecydował się zakończyć sprzedaż kart debetowych i kredytowych wydawanych dotąd w ramach tego programu. Wspomniałem wówczas, że BZ WBK zamierza także wprowadzić zmiany do tabeli opłat i prowizji, i że mają one wejść w życie 1 sierpnia. Nie znałem wtedy jeszcze szczegółów i obiecałem, że aktualizuję tamtejszy tekst, gdy je poznam.

Zmian jest jednak tak dużo, że zdecydowałem się na opisanie ich w odrębnym artykule. Przy tym zastrzegam, że opisuję tylko te, które zdołałem wychwycić z tabel liczących niemal 100 stron. I tak w zakresie rachunków osobistych w oczy rzuciły mi się dwie zmiany, a mianowicie podwyżka z 3 do 5 zł opłaty za przelew ekspresowy Express Elixir i Blue Cash, oferowanych posiadaczom Kont Godnych Polecenia (KGP), Konta 123 oraz 50+. BZ WBK wprowadza również opłatę w wysokości 50 groszy za Przelew24 wykonywany z rachunków KGP i 123. Dotąd usługa ta była bezpłatna.

Przeczytajcie także: BZ WBK wycofuje karty Payback

BZ WBK wprowadza także zmiany dotyczące kodów SMS. Dotąd dla większości klientów były one bezpłatne. Od sierpnia bezpłatnych będzie tylko pięć kodów miesięcznie. Każdy następny będzie wiązał się z wydatkiem w wysokości 20 groszy.

Od sierpnia bank wprowadza prowizje za bezpłatne dotąd konta oszczędnościowe. Prowizja wyniesie 1 zł miesięcznie. Posiadacze kont oszczędnościowych VIP stracą możliwość wykonania jednego w miesiącu przelewu bezpłatnego. Od teraz za każdy będą płacić 20 zł. Natomiast użytkownicy standardowego konta oszczędnościowego płacą za przelew 10 zł, ale jeden w miesiącu jest darmowy.

Sporo zmian dotyczy także oferty kart wydawanych do rachunków. Jak wiecie, wiele debetówek zostanie wycofanych. Pozostaną: MasterCard <20, MasterCard Omni, Visa VIP, Visa Sol, MasterCard Walutowa, MasterCard/Visa Mobile oraz karta bankomatowa. Od teraz klienci będą płacić 15 zł za każde wznowienie karty Omni, VIP i Sol oraz 3 zł za wznowienie karty Walutowej. Prowizja od transakcji typu Quasi Cash wzrośnie z 2 proc. min. 7 zł do 4 proc. min. 10 zł.

Przeczytajcie także: Uspokajające statystyki NBP na temat fraudów

Na korzyść klientów zaliczyć natomiast należy rezygnację przez bank z prowizji za wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju. Dotąd większość klientów mogło wybierać gotówkę bezpłatnie jedynie z urządzeń własnych, ewentualnie z maszyn Millennium i PKO.

Duże zmiany są także w zakresie kart kredytowych. Od sierpnia pozostaną w ofercie cztery: MasterCard i Visa Silver, MasterCard World, Visa Platinum, Kredytowa 123 oraz kredytowa Mobile. Bank podnosi z 6 do 7,5 zł prowizję miesięczną za korzystanie z kart Silver. W zamian rezygnuje z opłat za karty dodatkowe.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies