Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BIK robi porządki w spółce Digital Fingerprints. Powołano nowy zarząd firmy

Na czele Digital Fingerprints stanęła Agnieszka Szopa-Maziukiewicz, dotychczas zarządzająca obszarem IT w Grupie BIK

Biuro Informacji Kredytowej podało w komunikacie prasowym, że zmienił się zarząd spółki Digital Fingerprints. Jej szefem nie jest już więc wcześniejszy prezes Krzysztof Raczyński, tylko Agnieszka Szopa-Maziukiewicz. Tym samym ostatecznie potwierdzono informację cashless.pl sprzed kilku tygodni, o czym mogliście przeczytać w tekście Zmiany w spółce Digital Fingerprints. Dotychczasowego prezesa zastąpiła Agnieszka Szopa-Maziukiewicz z BIK.

Przeczytajcie także: mBank wprowadza biometrię behawiorlaną do płatności kartami

Agnieszka Szopa-Maziukiewicz z Grupą BIK związana jest od 2013 r., kiedy objęła stanowisko dyrektorki zarządzającej obszarem IT. Od 2019 r. była też wiceprezeską spółki BIG – z tego stanowiska zrezygnowała w związku z objęciem funkcji w Digital Fingerprints.

Nowy zarząd spółki uzupełniają: Tomasz Bąk, który odpowiada za zarządzanie zespołem Machine Learning w Digital Fingerprints, oraz Michał Łukasiewicz, który w Grupie BIK odpowiada za wdrażanie sektorowych narzędzi antyfraudowych wykorzystujących m.in. biometrię behawioralną.

Przeczytajcie także: ITCARD nawiązał współpracę z Digital Fingerprints

Firma Digital Fingerprints oferuje rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa oparte na biometrii behawioralnej. Spółka od maja bieżącego roku znajduje się w portfolio Grupy BIK. Wcześniej jej głównym udziałowcem był należący do mBanku fundusz mAccelerator. Firma Digital Fingerprints była jedną z pierwszych, w które zdecydował się zainwestować ten fundusz. Jej rozwiązania wykorzystujące biometrię behawioralną są stosowane m.in. przez BNP Paribas, mBank czy ING Bank Śląski.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies