Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Black Week na Allegro bez pozornych promocji. Obok obniżonej ceny komunikat o jej najniższej wartości z ostatnich 30 dni

Taka praktyka jest zgodna z unijną dyrektywą Omnibus, niezaimplementowaną jeszcze do polskiego porządku prawnego

Allegro rozpoczęło dziś kampanię promocyjną Black Week, która potrwa do następnego poniedziałku (28 listopada). Każdego dnia festiwalu zakupowego użytkownikom platformy proponowane będą produkty z kategorii takich jak m.in. elektronika, dom i ogród, zdrowia i uroda, w cenach obniżonych nawet o 60 proc. – co ważne – względem najniższej ceny obowiązującej w ostatnich 30 dniach.

Przeczytajcie także: PKO Płać Później jeszcze w listopadzie

Na ostatni piątek listopada przypada Black Friday, czyli dzień, w którym wiele sklepów decyduje się na promocje dla swoich klientów. Niestety zdarza się, że przed tą datą sprzedawcy sztucznie zawyżają ceny produktów i usług, by następnie spektakularnie je obniżyć. Efekt jest taki, że po rzekomej obniżce cena jest w zasadzie taka sama lub niewiele niższa, ale zmanipulowani klienci chętniej podejmują decyzję o zakupie, mając wrażenie, że trafia im się wyjątkowa okazja.

Użytkownicy Allegro nie będą jednak ofiarami takiego zabiegu. Obok informacji o promocyjnej cenie w ramach Black Week znajdą komunikat o najniższej cenie danego produktu, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki. Taka praktyka jest zgodna z dyrektywą Omnibus, o której mogliście przeczytać tutaj, i docelowo mają ją stosować wszyscy sprzedawcy w Unii Europejskiej. Na razie jednak dyrektywa nie doczekała się jeszcze implementacji do polskiego porządku prawnego.

A wracając do "święta zakupów" na Allegro, warto także wspomnieć, że w tym roku obniżki mają dotyczyć "setek tysięcy" ofert. Codziennie będą się pojawiać oferty "fast deal", dostępne jedynie przez 24 godziny lub do wyczerpania zapasów, oraz "app only", z których będzie można skorzystać jedynie w aplikacji mobilnej Allegro. Operator platformy przypomina również, że przedmioty z kategorii elektronika – zarówno nowe, jak i używane – można objąć ubezpieczeniem Allegro Care, a płatność za zakup można odroczyć o 30 dni, dzięki usłudze Allegro Pay.

Przeczytajcie także: 7 mln klientów skorzystało z Orlen Paczki

Jednocześnie od dziś zmienia się minimalna wartość zamówienia uprawniająca do darmowej dostawy w ramach Allegro Smart. Jest to 45 zł od jednego sprzedawcy przy dostawie do automatów paczkowych i punktów odbioru oraz 65 zł przy przesyłce kurierskiej. Wcześniej – niezależnie od metody – było to 40 zł. Nowe warunki dotyczą klientów, którzy dopiero wykupią lub przedłużą swój pakiet Smart! Pozostali użytkownicy mogą korzystać z darmowych dostaw od 40 zł do zakończenia swojego aktualnego okresu subskrypcji, o czym więcej w artykule: Podwyżki na Allegro Smart! Rośnie minimalna wartość zamówienia do paczkomatu i przesyłek kurierskich.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies