Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Statystyki systemów KIR bez zaskoczenia. W październiku najlepiej radził sobie Express Elixir

W minionym miesiącu w systemie Elixir rozliczono 187,23 mln transakcji o wartości 688,57 mld zł

KIR opublikował październikowe dane dotyczące jego systemów rozliczeniowych. Wzrosty ponownie zanotowały wszystkie Elixiry, jednak w ujęciu procentowym – tradycyjnie – wyniki najbardziej poprawił ten umożliwiający realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu Blik: Express Elixir.

Przeczytajcie także: Na rynku bankomatów powrót do spadków

W systemie Express Elixir w poprzednim miesiącu rozliczono 22,49 mln transakcji o wartości 13,82 mld zł. W analogicznym okresie 2021 roku w systemie tym zrealizowano 12,75 mln transakcji, których łączna wartość wyniosła 9,5 mld zł. Oznacza to, że w ciągu roku liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych zwiększyła się o 76 proc., a ich wartość o 46 proc.

Za pośrednictwem systemu Euro Elixir, obsługującego rozliczenia krajowe i zagraniczne w unijnej walucie, w minionym miesiącu rozliczono 4,12 mln transakcji o wartości 30 mld euro. Rok wcześniej zrealizowano 3,74 mln komunikatów, których wartość wyniosła 24,33 mld euro. Tym samym liczba transakcji zwiększyła się o 10 proc., a ich wartość o 23 proc.

Przeczytajcie także: Podwyżki w Allegro Smart!

Z pomocą systemu podstawowego, czyli Elixira, rozliczono w październiku 187,23 mln transakcji o wartości 688,57 mld zł. W analogicznym okresie 2021 roku KIR przetworzył w nim 178,44 mln komunikatów, których wartość wyniosła 591,48 mld zł. W ujęciu rocznym liczba transakcji wzrosła o 5 proc., a ich wartość o 16 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies