Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Disney+ sklepem internetowym? Platforma streamingowa eksperymentuje z e-commerce

Na razie na specjalną ofertę mogą liczyć subskrybenci serwisu w USA

Użytkownicy platformy streamingowej Disney+ mogą rozpoczynać na niej zakupy gadżetów nawiązujących do oglądanych filmów czy seriali. Na razie rozwiązanie dostępne jest tylko na rynku amerykańskim i dotyczy wyłącznie pełnoletnich klientów.

Przeczytajcie także: MoneyGram wchodzi w kryptowaluty

Sklep z produktami marek należących do amerykańskiego giganta branży rozrywkowej nie jest czymś nowym. Klienci mogą już teraz kupić w nim odzież, zabawki czy wyposażenie domu, które kojarzą się ze światami Marvela, Pixara albo Gwiezdnych Wojen.

Nowość polega na tym, że w serwisie Disney+, w zakładkach z konkretnymi produkcjami pojawią się kody QR przenoszące widza do sklepu – wystarczy je zeskanować smartfonem. Następnie klient podaje dane, którymi loguje się do platformy stremingowej. Ma to swoje korzyści: na użytkowników serwisu streamingowego w sklepie czekają oferty specjalne. Subskrybenci mogą m.in. liczyć na wcześniejszy dostęp do wybranych produktów.

Przeczytajcie także: Żabka wprowadza subskrypcje

Szukanie nowych źródeł dochodów w serwisach streamingowych nie jest pomysłem operatora Disney+. Już wcześniej takie rozwiązanie wprowadzono na platformie Netflix. Jej użytkownicy również mogą kupować gadżety powiązane z filmami i serialami wyprodukowanymi przez tę firmę. Podobnie jest w przypadku Amazona, który w ramach projektu Prime oferuje nie tylko bibliotekę filmów, ale też np. ekspresowe dostawy zakupionych u niego produktów.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies