Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ponad 4,3 tys. rachunków przeniesionych z pomocą systemu Ognivo. KIR zaprezentował dane za III kw. br.

To wynik zbliżony do tego zanotowanego w analogicznym okresie poprzedniego roku, ale znacznie niższy od danych przedstawionych w 2019 roku

KIR przedstawił dane dotyczące funkcjonowania systemu Ognivo w III kw. 2022 roku. Na przeniesienie rachunku bankowego przy pomocy tego rozwiązania zdecydowały się w tym okresie 4303 osoby. W analogicznym okresie 2021 roku taką decyzję podjęło 3802 klientów. Wzrost jest zatem zauważalny, ale warto mieć na uwadze, że w III kw. 2019 roku z tego rozwiązania skorzystano 11,6 tys. razy.

Przeczytajcie także: N26 umożliwia handel kryptowalutami

Najwięcej wniosków o przeniesienie rachunku w poprzednim kwartale wpłynęło w lipcu (ponad 1,4 tys.). Kolejny już raz ponad 99 proc., czyli 4261 klientów zdecydowało się także na zamknięcie dotychczasowego rachunku. Z opcji przeniesienia salda skorzystało 4056 osób, tj. ok. 94 proc. wnioskujących. O przeniesienie zleceń stałych wystąpiło 695 osób, a o przeniesienie poleceń zapłaty 451 klientów. To wyniki zbliżone do tych zanotowanych w II kw. br.

Przeczytajcie także: Vodeno z partnerem z Wielkiej Brytanii

Ognivo to system KIR wykorzystywany do wymiany informacji pomiędzy bankami i innymi uprawnionymi podmiotami (to np. ZUS, Poczta Polska, urzędy skarbowe czy miast). Służy on m.in. do przenoszenia kont. W tym celu należy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. W taki sam sposób można równocześnie złożyć wniosek o zamknięcie dotychczasowego konta osobistego. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje bank, do którego klient chce się przenieść. Cały proces zajmuje kilka dni i nie wymaga dalszego zaangażowania klienta.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: KIR, OGNIVO, KONTO

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies