Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z tą aplikacją zarezerwujesz stolik w restauracji

Podobno przez modę na gotowanie w domu upada warszawska gastronomia, a w tę sobotę w mieście trudno było znaleźć wolny stolik

Na rynku są już miliony aplikacji ułatwiających sprzedaż towarów i usług w sieci. Niestety ilość nie przekłada się na jakość. Piszemy o tych, które naszym zdaniem zasługują na uwagę. Przy ocenie bierzemy pod uwagę różne czynniki: od sposobu obsługi, przez wygląd strony graficznej aż do innowacyjnych rozwiązań.

Mówi się, że przez modę na gotowanie w domu upada warszawska gastronomia, a w tę sobotę w mieście trudno było znaleźć wolny stolik w restauracji. Udało się dopiero w trzeciej z rzędu, a i tak mieliśmy szczęście. W niedzielę nie chcąc ryzykować powtórzenia sytuacji chwyciłem za telefon, aby zarezerwować miejsce. Niestety nikt nie odbierał.

Przeczytaj także: Intercity rozpoczyna sprzedaż biletów przez smartfony

I wtedy zauważyłem w Google’u przy nazwie knajpy, do której się wybierałem z przyjaciółmi, że jest coś takiego jak system rezerwacji Quandoo. Działa przez przeglądarkę na smartfonie, ale także poprzez specjalną aplikację, którą można ściągnąć ze sklepu Google Play. Trzy kliknięcia w ekran urządzenia i na mojej skrzynce mailowej znajdowało się potwierdzenie, że w restauracji czeka na mnie stolik.

restauracje

Aplikacja Quandoo została zaprojektowana tak, aby maksymalnie uprościć dokonanie rezerwacji. Knajpy można wyszukiwać na mapie, patrząc co znajduje się w pobliżu lub wpisując początek nazwy – system sam podpowie resztę. Następnie widzimy rodzaj kuchni np. „śródziemnomorska”, liczbę gwiazdek obrazującą średnią wystawionych ocen, godziny otwarcia, adres, przykładowe menu i opis.

Przeczytaj także: Z tą aplikacją zwiedzisz cały świat. Tanio

Wybieramy liczbę osób, dzień i godzinę. Po wpisaniu imienia i nazwiska, e-maila, numeru telefonu i przyciśnięciu pola „rezerwuj teraz” cała operacja jest zakończona. Za każdą dokonaną w ten sposób rezerwację otrzymujemy punkty, które potem zamienia się na kwotę jaką możemy odliczyć od rachunku.

restauracje1

Serwis, który do tej pory należał do niemieckiego startupu, jest dostępny w Polsce od 2014 r. Współpracuje z nim obecnie 350 restauracji z Warszawy, Krakowa i Poznania. W najbliższych miesiącach pojawi się w kolejnych miastach: Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Katowicach i Łodzi, docelowo zawierając informacje o ponad 1000 polskich lokali restauracyjnych do końca 2015.

Działa też w 24 innych krajach, w których można zarezerwować stolik w 6 tys. restauracji. Jego zalety dostrzegł japoński Recruit Holdings, który dwa dni temu za 850 mln zł odkupił go od Niemców. Recruit Holding to japońska spółka giełdowa warta ok. 70 mld zł, zajmująca się pośrednictwem pracy, edukacją czy podróżami, ale posiadająca również w Azji biznes bliźniaczy do Quandoo działający pod marką Hot Pepper. Z tego serwisu skorzystało już blisko 50 mln ludzi.

Aplikacja tylko ze sklepu Google Play z programami dla smartfonów z Androidem została pobrana 10 tys. razy. Jest dość wysoko oceniana - na 4.1 gwiazdek.

U nas otrzymuje:
4,2 za szatę graficzną
4,5 za funkcjonalność
4,3 za prostotę obsługi

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies